Volkswagen California Ocean – wrażenia

Potrzeba całkiem wprawnego oka, aby na drodze odróżnić VW Californię Ocean od zwykłego vana. Na campingu takiego problemu mieć już nie będziesz.

Volkswagen California Ocean fot. materiały prasowe

Volkswagen California Ocean 

Wystarczy jednak kilka chwil sam na sam z Californią, by niuanse, odróżniające ją od pozostałych aut, dostrzegać w mig – choćby markizę na prawym boku – i nagle okazuje się, że kamperów po polskich i europejskich drogach jeździ całkiem sporo. Na polu biwakowym, po kilku prostych czynnościach, Volkswagen California Ocean w niczym nie przypomina już zwykłego vana. Uniesiony namiot dachowy, rozwinięta markiza oraz stolik z krzesłami na zewnątrz całe sobą krzyczą, że do czynienia mamy z kamperem pełną gębą.

W środku czeka przesuwna kanapa, którą można regulować pojemność salonu z aneksem kuchennym. Tę samą kanapę dosłownie dwoma ruchami zamienia się w wygodne łóżko. Naprzeciw wejścia znajdują się jeszcze pojemna lodówka, kuchenka gazowa i zlewozmywak. A także masa szafek i składany stół.

Obrócenie foteli kierowcy i pasażera o 180 stopni zwiększa przestrzeń wewnątrz nie tylko optycznie. Aby zapewnić sobie więcej prywatności, należy jeszcze zasłonić okna – i gotowe. Transformacja ze sprawnie poruszającego się nie tylko po asfalcie vana w wygodny dom na czterech kołach zajmuje chwilę za pierwszym razem, a za drugim i dziesiątym jeszcze mniej; mniej nawet niż rozłożenie namiotu.

Tyle samo trwa przygotowanie Californii Ocean z powrotem do jazdy – przy czym jest to ta czynność, którą wykonuje się wyjątkowo niechętnie, bo frajda i wygoda, które California gwarantuje, są ogromne.

California Ocean – raport z testu

California Ocean była moim środkiem transportu i domem przez kilka dni i w tym czasie nie dała się poznać ze złej strony. Potrzebowałem chwili za kółkiem, by się w niej zakochać. Pierwsza noc z kolei nasz związek scementowała, tak że od tamtej pory nieustannie bawię się konfiguratorem i toczę wewnętrzną, bogatą dyskusję na temat potrzeby posiadania kampera. To moim zdaniem świetny samochód, którym na upartego można by jeździć na co dzień. I fenomenalny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Ocena testera – 28/30

  • Design – 9/10
  • Funkcjonalność – 10/10
  • Właściwości jezdne – 9/10
Zobacz również:
REKLAMA