[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Uwolnij swoje multimedia

Dotąd, by obejrzeć cyfrowe zdjęcia i filmy na ekranie TV, trzeba było wypalić płytę CD lub DVD i użyć odtwarzacza lub podłączać do telewizora komputer. Firma Western Digital ma wygodniejsze rozwiązanie - WD TV HD Media Player.

WD TV HD Media Player
Szacuje się, że z końcem 2008 r. w w prywatnych bibliotekach cyfrowych znajdowało się niemal 334 milionów gigabajtów zdjęć oraz ponad 3,1 miliarda gigabajtów filmów. Do 2010 roku liczby te wzrosną do 400 milionów GB plików graficznych oraz 5.8 miliardów GB plików wideo. Ogromna większość z nich "uwięziona" jest na dyskach komputerów, skąd "transportowane" są na ekrany telewizorów głównie za pomocą płyt CD i DVD lub kabli, którymi podłącza się do odbiorników pecety lub laptopy.

Najnowsze dziecko jednego z największych producentów dysków twardych na świecie pozwala uniknąć wypalania danych na krążkach CD i DVD oraz zabawy z plączącymi się nieustannie przewodami. WD TV HD Media Player to niewielki, ważący zaledwie 300 gramów i zamknięty w eleganckiej obudowie "pośrednik" między telewizorem a dowolnym przenośnym nośnikiem danych wyposażonym w interfejs USB: dyskiem twardym, pamięcią flash, odtwarzaczem MP3/MP4, cyfrową kamerą, aparatem fotograficznym itp.

Idea jest prosta: WD TV HD Media Player podłącza się tradycyjnym kablem euro lub cyfrowym HDMI do telewizora, a za pomocą jednego z dwóch złączy USB 2.0 do urządzenia przypina się nośnik pamięci. Natychmiast rozpoczyna się skanowanie zgromadzonych danych i już po chwili na ekranie pojawia się czytelne menu pozwalające nam wybrać przy pomocy pilota pożądaną czynność: oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki lub skonfigurowanie odtwarzacza.

REKLAMA

Obecnie obsługiwane formaty to:

- wideo: MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264),
MTS, TP, TS; odtwarzacz potrafi również odczytywać pliki z napisami zapisane w formatach SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA, ale niestety nie radzi sobie z polskimi czcionkami, zastępując rodzime znaki pustymi polami - WD słynie jednak z tego, że szybko aktualizuje firmware i jest szansa, że wkrótce problem z "ogonkami" zniknie

- foto: JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG

- audio: MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA.

WD TV HD Media Player jest już dostępny w sprzedaży w polskich sklepach. Sugerowana cena urządzenia to 350 zł.

Kluczowe cechy WD TV HD Media Player:

  • umożliwia odtwarzanie plików z dysków WD Passport i My Book oraz innych popularnych dysków z interfejsem USB, cyfrowych kamer i przenośnych odtwarzaczy, które są rozpoznawane jako dyski zewnętrzne;
  • obsługuje rozdzielczości Full HD;
  • zdalne sterowanie przy pomocy pilota;
  • indywidualne dostosowywanie opcji nawigacji, takiech jak miniaturki, czy widok listy; możliwość wyświetlania multimediów, w zależności od typu, w jednym menu - niezależnie od ich lokacji w folderach, czy na dyskach;
  • wyświetlanie zdjęć w formie pokazów; przybliżanie, panning (pokazywanie i przesuwanie powiększonego wycinku zdjęcia);
  • oglądanie filmów i odtwarzanie muzyki z możliwością przewijania, pauzy, przybliżania, wyświetlania napisów;
  • 2 porty USB umożliwiają równoczesne podłączenie dwóch dysków zewnętrznych;
  • złącze HDMI do telewizorów HD lub zestawów kina domowego; dodatkowe złącze kompozytowe zapewnia kompatybilność z każdym telewizorem;
  • 1 rok gwarancji producenta.

Więcej informacji o WD TV HD Media Playerze w języku angielskim na oficjalnej stronie producenta.

MH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij