Uderzenie stylu i mocy

Rasowo wystylizowane nadwozia modeli Cupra Leon od razu dają jasno do zrozumienia, że to samochody, mające wywoływać emocje nawet w czasie krótkich przejażdżek.

Cupra Leon SEAT
W DWÓCH WERSJACH Modele CUPRA Leon dostępne są w dwóch odmianach nadwozia: jako kompaktowy hatchback i praktyczne kombi.

Styl albo się ma, albo nie. Hiszpański producent konsekwentnie stawia na agresywnie zaprojektowane nadwozia i pokazuje, że nawet z pozoru zwykłe kombi czy hatchback mogą samym wyglądem zachęcać do wciśnięcia gazu i mocniejszego chwycenia za kierownicę. Domem wszystkich modeli CUPRA jest Barcelona – tam właśnie zespoły stylistów i inżynierów dbają o to, by każdy samochód tej marki kusił wyglądem i osiągami.

Spojler z elementami z włókna węglowego, charakterystyczne, zintegrowane tylne lampy LED i miedziane dodatki zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie sprawiają, że modeli CUPRA Leon nie da się pomylić z żadnym innym autem na drodze.

Cupra LeonSEAT
RASOWA KABINA Fotele à la kubły mają zintegrowane zagłówki i zapewniają znakomite podparcie w czasie zwykłej i sportowej jazdy.

W środku także można poczuć sportowy klimat, o który dbają fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, z opcjonalnymi skórzanymi przeszyciami ze skóry Nappa, czy sportowe nakładki na pedały. Znamienne, że wszystkie te elementy nie tylko ładnie wyglądają, ale dbają też o wrażenia z jazdy. Kierowca wszystkie istotne informacje ma wyświetlone na ekranie tuż za kierownicą; jego wygląd można zresztą personalizować.

O usportowionym charakterze modeli CUPRA Leon świadczy też prosty fakt, że wszystkie jego silniki mają co najmniej 204 KM. Najmocniejsza odmiana, 310-konne kombi 4x4, zalicza sprint od 0 do 100 km/h w 4,9 s. W końcu CUPRA to nie tylko uderzenie stylu, ale i mocy.   

Cupra LeonSEAT
MIEDŹ – FIRMOWE BARWY MARKI CUPRA To wyjątkowy kolor, który można odnaleźć zarówno na obręczach kół, jak i w kabinie

MOCNE ATUTY

  • Wyjątkowy styl
    CUPRA od początku stawia na wyrazisty, sportowy design. Rasowo wystylizowane nadwozia, pełne agresywnych dodatków, np. podwójnych końcówek układu wydechowego, od razu kojarzą się z mocą.
  • Wyjątkowe osiągi
    Styl nadwozia to jedno, a układ napędowy drugie – niezależnie od wersji CUPRA Leon na drodze dostarcza mocnych wrażeń. Kombi z napędem 4x4 osiąga setkę w 4,9 s.  

Cupra LeonSEAT
BENZYNA CZY HYBRYDA? Leona może napędzać silnik benzynowy o mocy 245, 300 lub 310 KM. Wersja hybrydowa plug-in ma 204 lub 245 KM.
Zobacz również:
Zapraszamy na krótki kurs rwania sztangi. Nie zbudujesz tym ćwiczeniem wielkich mięśni, ale jeśli opanujesz je w zadowalającym stopniu, będziesz mógł jednym ćwiczeniem kształtować siłę, mobilność i eksplozywność.
ZOBACZ WIĘCEJ