[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ubezpieczenie samochodu: młodzieżowe frycowe

Jeśli masz na przykład 20 lat i ubezpieczasz swój pierwszy samochód, musisz liczyć się ze zwyżkami opłat za OC i AC nawet w wysokości 60 procent! A w tym wieku wysokie procenty interesują Cię w innym kontekście niż ubezpieczenie auta. Podpowiadamy, jak ich uniknąć. 

Ubezpieczenie samochodu: młodzieżowe frycowe fot. Helder Almeida shutterstock/2015
Ze statystyk wynika, że młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły wyższe opłaty za OC i AC. Jeśli młody człowiek zostanie właścicielem Golfa z benzynowym silnikiem 1.4 z 2003 r., zapłaci za OC: w Liberty Direct 1475 zł, w Axa Direct 1559 zł i w MTU 1562 zł – to najtańsze oferty, jakie znaleźliśmy w serwisie Rankomat. pl.

REKLAMA
 

Na najdroższą trafiliśmy w Generali Direct – 2831 zł! Kupno auta z silnikiem o jak najmniejszej pojemności to niejedyny sposób na oszczędzanie. Obok przedstawiamy inne.

 Rejestracja auta w małej miejscowości

Jeśli masz taką możliwość, bo np. studiujesz w dużym mieście, a jesteś zameldowany w małym, skorzystaj z tego sposobu, bo dzięki niemu możesz sporo zaoszczędzić. Na przykład w Liberty Direct ubezpieczenie przykładowego Golfa we Wrocławiu (ponad 630 tys. mieszkańców) jest droższe o 700 zł niż w miejscowości, która ma niecałe 5 tys. mieszkańców.

Ustanowienie współwłaściciela

Żeby skorzystać z tej możliwości, trzeba doświadczonego kierowcę uczynić współwłaścicielem auta. W tym wypadku ubezpieczyciel zaproponuje średnią stawkę, wynikającą ze zniżek „starego” kierowcy i zwyżek młodego. Przy bezszkodowej jeździe po 6 latach możesz wykupić własne OC o 60% taniej. Możesz zaoszczędzić 1000 zł.

Promocja, płatność z góry, pakiet

Ubezpieczalnie dają różne rabaty – za płatność kartą kredytową, za zakup przez internet albo w dniu urodzin; łącznie możesz dostać nawet 20% zniżki, czyli w wypadku naszego przykładowego Golfa 280 zł. Jeśli zapłacisz z góry, możesz oszczędzić 200 zł, a jeśli wykupisz w jednym towarzystwie kilka polis, zyskasz dodatkowe 5%, czyli 70 zł. 

MH 09/2013

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij