To dopiero męska decyzja! Jak wybrać gamingowy laptop?

Podpowiadamy, na jakie cechy laptopa dla graczy zwrócić uwagę, aby być gotowym na najlepsze gry 2022 roku.

Victus by HP Victus by HP

Aby gra była przyjemnością, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Gamingowy laptop to świetny wybór, bo możesz zapakować go do plecaka i mieć zawsze przy sobie bez względu na to, czy wybierasz się do znajomych, na wakacje czy też uciekasz za miasto na tzw. workation, czyli połączenie pracy z odpoczynkiem na łonie natury. W co taki sprzęt powinien być wyposażony, aby być gotowy na najgorętsze premiery 2022 roku? Sprawdźmy na przykładzie najnowszego modelu Victus by HP 16.

REKLAMA

Grafika

Odpowiednio wydajna karta graficzna to podstawa. W ogromnym stopniu odpowiada za płynność rozgrywki i decyduje o tym, czy grafika, jaką zobaczysz na ekranie, będzie po prostu przeciętna, czy też zachwyci Cię fotorealizmem. Victus by HP 16 wyposażony jest w grafikę NVIDIA GeForce RTX 3060, czyli najnowszą generację układu, który wspiera autorskie rozwiązania przetwarzania obrazu, takie jak DLSS czy ray tracing.

DLSS wykorzystuje metodę głębokiego uczenia (ang. deep learning) do zwiększania liczby generowanych klatek bez zmniejszania wydajności karty graficznej. To idealne rozwiązanie do laptopów, gdzie z uwagi na rozmiar i wagę nie stosuje się najwyższych modeli kart graficznych, a jednocześnie celem jest zbliżyć się do ich wydajności. Z kolei ray tracing odpowiada za tworzenie genialnych wręcz efektów oświetlenia w grach, symulując zachowanie światła w prawdziwym świecie.

Procesor

W laptopie Victus by HP 16 znajdziesz 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 7 5800H. To wydajna bestia, która sprosta każdej grze, a przy okazji oszczędnie obejdzie się z baterią, dzięki czemu moższ liczyć na czas pracy na baterii nawet do 11,5 godziny (przy odtwarzaniu wideo).

Ekran

16 cali to złoty środek, który pozwala na zabranie gamingowego laptopa w podróż i jednocześnie granie na odpowiednio dużym wyświetlaczu. Victus ma wyświetlacz 144 Hz o rozdzielczości Full HD. Oznacza to, że może wyświetlić nawet 144 klatki obrazu na sekundę (standardowe ekrany wyświetlają prawie 3 razy klatek mniej).

Chłodzenie i obudowa

Szybki procesor, grafika i dysk mocno się nagrzewają. Istotne jest więc to, aby laptop miał odpowiednio wydajny układ chłodzenia. Victusa zaprojektowano tak, że mimo bardzo smukłej, eleganckiej i sztywnej obudowy nie przegrzewa się, a zainstalowane w nim wentylatory nie generują nadmiernego hałasu.

Sprawdzony w boju

Victus by HP 16 umożliwia grę w najlepsze gry w fenomenalnej jakości już teraz. Rozgrywka w „God of War” jest niesamowicie płynna, a śledzenie promieni (ray tracing) w „Watch Dogs: Legion” czy „Fortnite” zapewnia m.in. niesamowite odbicia w taflach wody czy szybach. Nadchodące hity 2022 roku będą działać na nim równie imponująco.

Victus by HPVictus by HP
God of War to gra zrealizowana na jednym ujęciu. Kinowe doświadczenie.

 

Victus by HPVictus by HP
"Watch Dogs: Legion” to również wycieczka po wirtualnym Londynie. Wow!

 

Victus by HPVictus by HP
„Fortnite” zapewnia rozwałkę na najwyższym poziomie. A przy okazji, jak ta gra wygląda!
REKLAMA