• Men's Health

  • Hi-tech

  • ThinkPad – szybki i wściekły, czyli komputery i serwery Lenovo w służbie sportów motorowych.

ThinkPad – szybki i wściekły, czyli komputery i serwery Lenovo w służbie sportów motorowych.

Co łączy Sebastiana Vettela - kierowcę Formuły 1, Jorge Lorenzo - motocyklistę motoGP i ThinkPada? Cała trójka to mistrzowie w swoich kategoriach! Vettel zdobywał już 4-krotnie mistrzostwo Formuły 1, Lorenzo to 3-krotny mistrz świata Moto GP, a ThinkPad od 25 lat jest liderem laptopów biznesowych, czego potwierdzeniem jest nagroda dla Lenovo ThinkPad X1 Carbon w kategorii Best Business Laptops 2018, przyznanej przez amerykański Laptop Mag oraz tytuł najlepszego komputera biznesowego na tegorocznych Targach CES w Las Vegas.

Lenovo

Współpraca Scuderia Ferrari, Ducati i Lenovo

Dokładność, precyzja, niezawodność — te słowa łączą najnowsze technologie ze sportem. Dzisiejsze sporty motorowe nie mogą się obyć bez diagnostyki i analizy danych, które są wykonywane przy pomocy najnowocześniejszych i niezawodnych komputerów. Z tej perspektywy laptopy i desktopy to równie ważne narzędzia, jak kierownica w motocyklu, czy bolidzie.

Dlatego właśnie firma Lenovo postanowiła nawiązać wieloletnią współpracę sponsoringową i technologiczną z zespołem Formuły 1 Scuderia Ferrari. Partnerstwo to zapewniło Lenovo ekspozycję marki: logo Lenovo widnieje na bocznym skrzydle i w sekcji przedniego zawieszenia bolidu F1 Scuderia Ferrari 2018, a także na strojach członków zespołu i na ramieniu kombinezonu kierowcy. Co równie ważne, współpraca obejmuje także warstwę stricte technologiczną. Lenovo dostarcza swoje produkty, w tym laptopy ThinkPad i tablety Miix do użytkowania przez zespół Scuderia Ferrari na torze wyścigowym i poza nim.

Z początkiem sezonu 2018/19 firma Lenovo podpisała także wieloletnią umowę sponsoringową z zespołem Ducati uczestniczącym w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP. Jako główny partner technologiczny zespołu Ducati, Lenovo zapewniło członkom  teamu Ducati korzystanie z komputerów, tabletów i serwerów Lenovo w pełnym zakresie.

Technologia na torze i poza nim

Już od tego sezonu ekipy techniczne Scuderia Ferrari i Ducati korzystają z rozwiązań Lenovo. Poza wspomnianymi komputerami i tabletami z rodziny ThinkPad — czyli urządzeniami, które są widoczne co dzień — równie istotne są serwery z rodziny ThinkCentre. Te ostatnie pozornie niewidoczne, przechowują setki gigabajtów informacji gwarantując ich bezpieczeństwo oraz łatwą dalszą  rozbudowę systemów. Dzisiejsze wyścigi to nie tylko zawrotna prędkość i precyzja, ale także ogromny pakiet danych które są nieustannie gromadzone. Podczas zawodów na torze, w jeden weekend zbieranych jest ich nawet 100 gigabajtów — tak solidna paczka danych zostaje później poddana dalszej analizie.

Na podstawie jej wyników podejmowane są strategiczne decyzje mające wpływ na poziom rywalizacji. Dzięki serwerom i laptopom można przyjrzeć się najdrobniejszym szczegółom związanym z każdym przemierzanym okrążeniem. Dlatego musi to być sprzęt niezawodny, a rozwiązania Lenovo, w tym komputery ThinkPad idealnie się w ten trend wpisują, chociażby ze względu na spełnianie wymogów standardu wytrzymałości Mil-SPEC. Dzięki temu mamy pewność, że niezależnie od upałów, wilgoci, mrozu, czy innych, trudnych do przewidzenia warunków atmosferycznych sprzęt nigdy nie zawiedzie, a sportowcy maję pewność, że mogą na niego liczyć.

Mistrzowski ThinkPad X1 Carbon

W zeszłym roku seria ThinkPad obchodziła 25 lat swojego istnienia. W tym czasie ThinkPad sprzedał się w liczbie 130 milionów sztuk i stał się ikoną w branży IT. Przez lata charakterystyczne czarne laptopy z czerwonym TrackPointem pomogły badaczom w niezliczonych odkryciach naukowych, były używane podczas kilkudziesięciu misji kosmicznych, a dziś mogą przyczyniać się do rozwoju sportów motorowych.

Tak jak Formuła 1 jest królową wszystkich motosportów, tak ThinkPad wyznacza najwyższy standard wśród notebooków biznesowych. I podobnie jak bolidy Formuły 1 stanowi połączenie wyrafinowanej elegancji, potężnej wydajności i ultralekkiej konstrukcji.

Prawdziwie mistrzowskim laptopem z serii ThinkPad jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon będący najlżejszym i najsmuklejszym na świecie 14-calowym laptopem biznesowym, który przy wadze 1,13 kilograma i grubości zaledwie 15,95 milimetra jest idealnym narzędziem do mobilnej pracy. Łączność LTE-A oraz bateria o czasie działania do 15 godzin z technologią szybkiego ładowania RapidCharge umożliwiają pracę w dowolnym miejscu, w biurze, samolocie, na spotkaniu u klienta, czy na urlopie, nawet w najodleglejszym zakątku świata.

Odkryj więcej na www.x1carbon.pl

 

Zobacz również:
Co pić w trakcie wysiłku? Producenci oferują znacznie więcej opcji niż popularne napoje izotoniczne. Prześwietlamy kilka z ich propozycji.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA