[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Hi-tech

  • ThinkPad – szybki i wściekły, czyli komputery i serwery Lenovo w służbie sportów motorowych.

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

ThinkPad – szybki i wściekły, czyli komputery i serwery Lenovo w służbie sportów motorowych.

Co łączy Sebastiana Vettela - kierowcę Formuły 1, Jorge Lorenzo - motocyklistę motoGP i ThinkPada? Cała trójka to mistrzowie w swoich kategoriach! Vettel zdobywał już 4-krotnie mistrzostwo Formuły 1, Lorenzo to 3-krotny mistrz świata Moto GP, a ThinkPad od 25 lat jest liderem laptopów biznesowych, czego potwierdzeniem jest nagroda dla Lenovo ThinkPad X1 Carbon w kategorii Best Business Laptops 2018, przyznanej przez amerykański Laptop Mag oraz tytuł najlepszego komputera biznesowego na tegorocznych Targach CES w Las Vegas.

Lenovo

Współpraca Scuderia Ferrari, Ducati i Lenovo

Dokładność, precyzja, niezawodność — te słowa łączą najnowsze technologie ze sportem. Dzisiejsze sporty motorowe nie mogą się obyć bez diagnostyki i analizy danych, które są wykonywane przy pomocy najnowocześniejszych i niezawodnych komputerów. Z tej perspektywy laptopy i desktopy to równie ważne narzędzia, jak kierownica w motocyklu, czy bolidzie.

Dlatego właśnie firma Lenovo postanowiła nawiązać wieloletnią współpracę sponsoringową i technologiczną z zespołem Formuły 1 Scuderia Ferrari. Partnerstwo to zapewniło Lenovo ekspozycję marki: logo Lenovo widnieje na bocznym skrzydle i w sekcji przedniego zawieszenia bolidu F1 Scuderia Ferrari 2018, a także na strojach członków zespołu i na ramieniu kombinezonu kierowcy. Co równie ważne, współpraca obejmuje także warstwę stricte technologiczną. Lenovo dostarcza swoje produkty, w tym laptopy ThinkPad i tablety Miix do użytkowania przez zespół Scuderia Ferrari na torze wyścigowym i poza nim.

Z początkiem sezonu 2018/19 firma Lenovo podpisała także wieloletnią umowę sponsoringową z zespołem Ducati uczestniczącym w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP. Jako główny partner technologiczny zespołu Ducati, Lenovo zapewniło członkom  teamu Ducati korzystanie z komputerów, tabletów i serwerów Lenovo w pełnym zakresie.

Technologia na torze i poza nim

Już od tego sezonu ekipy techniczne Scuderia Ferrari i Ducati korzystają z rozwiązań Lenovo. Poza wspomnianymi komputerami i tabletami z rodziny ThinkPad — czyli urządzeniami, które są widoczne co dzień — równie istotne są serwery z rodziny ThinkCentre. Te ostatnie pozornie niewidoczne, przechowują setki gigabajtów informacji gwarantując ich bezpieczeństwo oraz łatwą dalszą  rozbudowę systemów. Dzisiejsze wyścigi to nie tylko zawrotna prędkość i precyzja, ale także ogromny pakiet danych które są nieustannie gromadzone. Podczas zawodów na torze, w jeden weekend zbieranych jest ich nawet 100 gigabajtów — tak solidna paczka danych zostaje później poddana dalszej analizie.

Na podstawie jej wyników podejmowane są strategiczne decyzje mające wpływ na poziom rywalizacji. Dzięki serwerom i laptopom można przyjrzeć się najdrobniejszym szczegółom związanym z każdym przemierzanym okrążeniem. Dlatego musi to być sprzęt niezawodny, a rozwiązania Lenovo, w tym komputery ThinkPad idealnie się w ten trend wpisują, chociażby ze względu na spełnianie wymogów standardu wytrzymałości Mil-SPEC. Dzięki temu mamy pewność, że niezależnie od upałów, wilgoci, mrozu, czy innych, trudnych do przewidzenia warunków atmosferycznych sprzęt nigdy nie zawiedzie, a sportowcy maję pewność, że mogą na niego liczyć.

Mistrzowski ThinkPad X1 Carbon

W zeszłym roku seria ThinkPad obchodziła 25 lat swojego istnienia. W tym czasie ThinkPad sprzedał się w liczbie 130 milionów sztuk i stał się ikoną w branży IT. Przez lata charakterystyczne czarne laptopy z czerwonym TrackPointem pomogły badaczom w niezliczonych odkryciach naukowych, były używane podczas kilkudziesięciu misji kosmicznych, a dziś mogą przyczyniać się do rozwoju sportów motorowych.

Tak jak Formuła 1 jest królową wszystkich motosportów, tak ThinkPad wyznacza najwyższy standard wśród notebooków biznesowych. I podobnie jak bolidy Formuły 1 stanowi połączenie wyrafinowanej elegancji, potężnej wydajności i ultralekkiej konstrukcji.

Prawdziwie mistrzowskim laptopem z serii ThinkPad jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon będący najlżejszym i najsmuklejszym na świecie 14-calowym laptopem biznesowym, który przy wadze 1,13 kilograma i grubości zaledwie 15,95 milimetra jest idealnym narzędziem do mobilnej pracy. Łączność LTE-A oraz bateria o czasie działania do 15 godzin z technologią szybkiego ładowania RapidCharge umożliwiają pracę w dowolnym miejscu, w biurze, samolocie, na spotkaniu u klienta, czy na urlopie, nawet w najodleglejszym zakątku świata.

Odkryj więcej na www.x1carbon.pl

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij