Test PlayStation Platinum Wireless Headset od Sony [nasze wrażenia]

Bezprzewodowe słuchawki, które zapewniają przestrzenny dźwięk 7.1, wprowadzają do świata graczy tryb 3D Audio, są bardzo wygodne, długo pracują na baterii i kosztują w sumie nie tak wiele.

PlayStation Platinum Wireless Headset fot. Wydawcy i Producenci
fot. Wydawcy i Producenci

Najważniejsze w zasadzie zostało już powiedziane. Słuchawki dla graczy od Sony są po prostu świetne i na tym w zasadzie można by zakończyć. Dla porządku znajdę jednak elementy, do których można się przyczepić.

Żeby nie było zbyt cukierkowo, wspomnę od razu, że plastikowe elementy nie wzbudzają zaufania co do trwałości (co innego aluminium), a drobne przyciski na lewej puszce są niewygodne i wiele czasu potrzeba, aby ogarnąć ich układ.

Platinum Wireless Headset nie jest też sprzętem, który świetnie sprawdza się w słuchaniu muzyki (choć dołączony kabel umożliwia podłączenie ich choćby do smartfona). Narzekanie należy jednak szybko ukrócić, bo to zestaw dla graczy, a gdy mowa o grach, słuchawki Sony wymiatają.

Przestrzenny dźwięk jest doskonały i wyraźny na tyle, że ograny slogan, że szybciej usłyszysz przeciwnika niż go zobaczysz, nabiera autentyczności. Tryb 3D Audio (który na razie niestety wypróbować możemy jedynie w "Uncharted 4") to w ogóle nowa jakość, do której powinni gromadnie równać wszyscy producenci gier.

Są jeszcze dwa wbudowane mikrofony z redukcją szumów, zupełnie OK w rozgrywce sieciowej – tutaj nie trzeba nic więcej mówić. Przy tym wszystkim zestaw Platinum jest lekki i świetnie leży na głowie, zupełnie nie męcząc użytkownika nawet po wielu godzinach korzystania. Świetny sprzęt, z którym nie zamierzam się rozstać.

Cena: 599 zł, playstation.com

REKLAMA