[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Syberia 3: powrót oldskulu [nasza recenzja]

Oto kolejna część kultowej serii, która przedstawiaj kolejne perypetie młodej prawniczki Kate Walker i jej przyjaciół. Jak nam się grało?

Syberia 3 fot. Producenci / Wydawcy
Powrót oldskulu

O tym, że do czynienia mam z nową odsłoną kultowej serii, dowiedziałem się z okładki, bo niestety nie grałem ani nawet nie słyszałem o pierwszej i drugiej "Syberii". Nic więc, proszę wybaczyć ignorancję, nie mówiły mi nazwiska Kate Walker czy Benoit Sokala.

Jeśli jesteś w takiej samej sytuacji, pozwól, że was sobie przedstawię. Kate to bohaterka "Syberii 3", Benoit z kolei to jej twórca. Który na nowe przygody amerykańskiej prawniczki kazał nam trochę poczekać – gra została pierwotnie zapowiedziana w 2009 roku i trafić miała na PC-ty i PS3.

I w sumie trochę szkoda, że nie trafiła. Wtedy, bo teraz ta gra, mimo ładnej wizji artystycznej, zupełnie odstaje od produkcji, którymi zachwycać możemy się w rozdzielczości 4K. "Syberia 3" jest jak żywcem wyciągnięta z poprzedniej epoki – i to nie tylko graficznie.

Niestety, problemy techniczne, koszmarna praca kamery, drewniane animacje, dialogi, które bardziej przypominają oświadczenia na piśmie, a nie prawdziwe rozmowy – wszystko to psuje odbiór przecież całkiem ciekawej historii. Która zaczyna się, gdy z mętlikiem w głowie budzisz się w szpitalu.

Kim jesteś i co tu robisz, szybko dowiadujesz się od pacjenta obok. Po czym próbujesz wyjść z sali, problem polega jednak na tym, że drzwi są zamknięte, a przycisk wzywający pielęgniarkę nie działa. Musisz go naprawić – to pierwsza łamigłówka z szeregu.

Jeśli ją rozwiążesz i przy okazji nie wyrzucisz klawiatury albo pada przez okno, to znaczy, że zdałeś egzamin i "Syberia 3" jest grą dla Ciebie. Oldskulową, prawda, mającą swój urok, też prawda, ale wykonaną w sposób co najmniej budzący wątpliwości. No chyba że mowa o towarzyszącej jej muzyce – ta jest po prostu świetna.

Nasza ocena: 3/10.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij