Sprzęt, który posprząta za Ciebie: MH Tech

Skoro maszyny za nas liczą, dźwigają, piorą, a nawet prowadzą samochody, to dlaczego nie miałyby sprzątać? 

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Odkurzacz z wysokim IQ - Samsung Novibot

Odkurzacze to diabelski wynalazek. Boją się ich małe dzieci, boją się psy i koty. Większość znanych nam dorosłych też nie lubi tych nieporęcznych i hałaśliwych urządzeń. Dlatego roboty odkurzające przyjęliśmy z taką ulgą. Są dokładne, ciche i – co najważniejsze – mogą odkurzać, gdy nikogo nie ma w domu. Navibot ze stajni Samsunga jest bardzo dobrym wyborem – potrafi dotrzeć wszędzie, nawet pod łóżko, jest dokładny, a gdy energia zacznie mu się kończyć, sam wraca do stacji bazowej i się ładuje. Co więcej, gdy zbiornik na śmieci się zapełni – sam go rozładuje. No i nie kosztuje fortuny. 

1300-1700 zł

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Siła wody - Kärcher K5 Full Control 

Jeśli mieszkasz w domu, a nie w mieszkaniu w bloku, taka myjka wysokociśnieniowa to nieoceniony pomocnik. Bo ile razy męczyłeś się z zabłoconym rowerem, schodami czy samochodem? Oczywiście, wszystko to można umyć, korzystając ze staromodnej szczotki i wiadra, ale myjka skraca czas potrzebny na porządne czyszczenie sprzętu, tarasu czy dachu.

Banalnie proste podłączenie szybkozłączkami i bogaty zestaw końcówek sprawiają, że mycie staje się wręcz przyjemnością. Pistolet wysokociśnieniowy pozwala tak dopasować ciśnienie, żeby nie zniszczyć wrażliwych powierzchni. Cena wydaje Ci się wysoka? Oszczędzisz na myjni, a jeśli nadal nie jesteś przekonany, możesz wybrać trzy razy tańszy model k2 – też się sprawdzi. 

1400 zł

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Czyste łóżko - JML UV Ultra Vac  

Gdy śpisz, martwy naskórek się z Ciebie sypie i dokarmia roztocza. Normalnie te malutkie stworzonka są nieszkodliwe, ale jeśli masz alergię na ich odchody, lepiej się ich pozbyć z materaca. Pościel wypierzesz, ale materac możesz co najwyżej odkurzyć. Najwygodniej będzie skorzystać z ręcznego odkurzacza. Ten model ma dużą siłę ssącą, więc wciąga roztocza i ich odchody, a dodatkowo emituje promienie UV-C, które zabijają bakterie.

249 zł

 

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Myjka ultradźwiękowa - Emmi-04-Eco

Każdy, kto próbował wyczyścić drobne przedmioty z mnóstwem detali, np. stare matchboxy, monety, klocki, srebrne sztućce albo pierścionek po babci, doceni zalety myjki ultradźwiękowej. Wkładasz na kilka minut i wyjmujesz lśniące nowością. Ten model jest mały i poręczny (ma 18,5 cm długości) – gdy nie używasz, łatwo schowasz w szafie. 

249 zł

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Lśniące buty - Authentics Benny Brush  

Ustawiona w przedpokoju wygląda jak rzeźba, w rzeczywistości jest zaś sprytną polerką do butów. Zamiast się schylać, przykładasz nogę w bucie i taśma z włosia dokładnie poleruje skórę. Na dodatek piesek macha ogonem. Droższe od zwykłej szczotki, ale wygodne. I ładne.

1850 zł

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Zamiast miotły - Vileda Virobi  

Coś między miotłą a odkurzaczem. Samodzielny robomop ma specjalne elektrostatyczne nakładki, które przyciągają kurz i sierść zwierząt. Dzięki temu, że ma zaledwie 4,5 cm wysokości, zmieści się pod większość mebli, tam gdzie trudno dotrzeć miotłą i odkurzaczem. W ciągu pół godziny potrafi "przelecieć na sucho" ok. 30 m kwadratowych powierzchni. Polecamy, zwłaszcza jeśli masz w domu zwierzę. 

141 zł

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Niewidzialne szyby - myjka Nilfisk Smart

Zamiast się męczyć ze smugami na szybach, daj sobie pomóc technologii. Zestaw Nilfisk Smart składa się ze spryskiwacza z płynem do mycia i ściereczką do rozprowadzenia piany oraz widocznej na zdjęciu powyżej zasilanej akumulatorowo wycieraczki, która zasysa wodę z szyby, zostawiając ją czystą jak łza o wiele szybciej niż wtedy, gdy próbujesz umyć je ręcznie. Sprawdzi się także na kafelkach i innych gładkich powierzchniach. 

185 zł

sprzęt, sprzątanie fot. Producenci
fot. Producenci

Ekran odcisków - Takara Tomy Auto Mee S 

Gadżet dla maniaków. Minirobot, który wyczyści ekran Twojego smartfonu i tabletu. Czyści dokładnie, a dzięki czujnikom nie spada z monitora. Koniec z odciskami palców! 

ok. 60 zł

MH 03/2016

Zobacz również:
REKLAMA