Sprzęt do pokoju gracza

Piłkarze mają boiska, kulturyści siłownie, sprinterzy bieżnie… A co mają gracze? Pokoje. Co zrobić, żeby pokój gracza był jak słynny Santiago Bernabeu Królewskich? Trzeba go odpowiednio wyposażyć. Zobacz, co wstawić do pokoju gamingowego, żeby gra była najczystszej wody przyjemnością.

Akcesoria dla gracza LG mat. prasowe LG

Starsi czytelnicy być może pamiętają jeszcze kawiarenki internetowe, w których miejsca przed kineskopowymi monitorami okupowali pryszczaci młodzieńcy, przekrzykujący się podczas LAN party. To była świetna zabawa, ale niewykluczone, że gdybyś dziś przeniósł się w czasie i znów zasiadł na tym niewygodnym krzesełku przed migoczącym monitorem, z kiepskimi tanimi słuchawkami na uszach, bardzo byś się zdziwił, że mogłeś się ekscytować czymś tak niedoskonałym.

Grafika była prymitywna, dźwięk płaski i trzeba było naprawdę użyć wyobraźni, żeby poczuć się jak na polu walki czy na torze wyścigowym. Później oczywiście sytuacja stale się poprawiała, monitor kineskopowy czy słuchawki z blaszanym dźwiękiem to już dziś rzadkość, ale nawet nowocześnie wyglądający zestaw urządzeń peryferyjnych może działać tak sobie.

Co sprawdzi się w pokoju gracza w 2022 roku?

Oczywiście sercem tego pokoju jest platforma, na której grasz. Jedni wolą konsole, bo są wygodniejsze, inni wciąż nie potrafią wyobrazić sobie grania na czymś innym niż pecet. Niezależnie jednak od tego, jakie urządzenie dokonuje obliczeń (zakładamy, że zadbałeś o odpowiednią moc), o komforcie grania decydują też obraz i dźwięk. To właśnie oczy i uszy pozwalają Ci zaangażować się w pełni, zanurzyć w grze jak w jakiejś innej rzeczywistości. Im obraz i dźwięk będą lepsze, tym ta alternatywna rzeczywistość będzie bardziej, no właśnie, rzeczywista.  

Wybór akcesoriów i peryferii dla graczy jest ogromny, więc każdy, kto chce sobie doposażyć swoje „stanowisko dowodzenia” ma przed sobą trudną planszę. W morzu możliwości wyróżnia się oferta LG. Zobacz, co znajdą tam zapaleni gamerzy.

Telewizor LG OLED C1

Na dużym ekranie wszystko wygląda lepiej. Filmy, to oczywiste, ale gry również. Pod warunkiem, że obraz będzie odpowiednio szczegółowy, a odświeżanie na tyle szybkie, żeby ruch był płynny, bez smużenia i bez zacięć.

Akcesoria dla gracza LGmat. prasowe LG


LG OLED C1 to telewizor, który idealnie sprawdzi się podczas rozgrywki na konsoli i komputerze. Ekran OLED z technologią samoświecących pikseli sprawia, że czernie są prawdziwie czarne, a kolory nasycone tak jak w rzeczywistości. Cztery wejścia HDMI 2.1 pozwalają na granie w jakości 4K nawet w 120 klatkach na sekundę. Swoją drogą takie odświeżanie przydaje się nie tylko w grach, ale również podczas oglądania sportu.

Współpraca LG z NVIDIA i AMD umożliwiła obsługę G-Sync oraz FreeSync Premium, a więc pełne wykorzystanie potencjału konsol nowej generacji. Funkcja Game Optimizer włączy i automatycznie dopasuje ustawienia do konkretnego rodzaju gier, dostosowując obraz do tego, w co akurat grasz.

Telewizory LG OLED serii C1 dostępne są w rozmiarach od 48 do aż 83 cali.

Cena: od 4 699 zł

Głośnik gamingowy LG UltraGear GP9

Pisaliśmy już o tym, że do pełnego zanurzenia w grze istotny jest nie tylko wyraźny obraz, ale również dźwięk. Często tego nie doceniamy jego znaczenia, ale wystarczy raz spróbować dobrego dźwięku, żeby zrozumieć, jak bardzo zmienia wrażenia z gry i jak potrafi ułatwić rozgrywkę.

Akcesoria dla gracza LGmat. prasowe LG


LG UltraGear GP9 to nowoczesny głośnik dla graczy, który taką wysoką jakość dźwięku zapewnia. Technologia 3D Gaming Sound dostosuje dźwięk w grach do ich rodzaju. Algorytm HRTF stwarza wyjątkowy realizm przestrzenny, który do tej pory można było osiągnąć tylko dzięki słuchawkom. Wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 przeznaczony głównie do gier z gatunku FPS i RTS pogłębia immersję płynącą z rozgrywki, a oświetlenie RGB dodaje głośnikowi gamingowego charakteru.

Cena: 2 250 zł

Słuchawki LG TONE Free FP8

Nie zawsze można sobie pozwolić na głośne słuchanie odgłosów gry. Wielu graczy gra przecież nocami, albo w czasie kiedy partnerka ma np. spotkanie na Zoomie. LG TONE Free FP8 to bezprzewodowe słuchawki, które powstały we współpracy z firmą Meridian – pionierem wśród producentów na rynku audio. Są bezprzewodowe, więc gdy w czasie ładowania kolejnego poziomu będziesz chciał zrobić sobie kolejną kawę, nie będziesz musiał odpinać żadnego kabla.

Akcesoria dla gracza LGmat. prasowe LG


Mocne basy dodają słuchanej muzyce charakteru, a aktywna redukcja szumu (ANC) idealnie sprawdza się na przykład podczas lotu samolotem czy jazdy pociągiem. Słuchawki wyposażono również w tryb Ambiet, który pozwala słyszeć to, co dzieje się wokół nas bez wyjmowania słuchawek z uszu. Technologia UVnano, która wykorzystuje światło UV do czyszczenia słuchawek, zabija aż 99,9% bakterii. 

Cena: 799zł

Gdy akurat nie grasz

Nawet najbardziej zapalony gracz musi od czasu do czasu odłożyć pad czy odkleić się od klawiatury i porobić coś innego. Na przykład porozmawiać z kimś lub posłuchać muzyki. Tutaj również LG ma bardzo ciekawe propozycje.

Głośnik LG XBOOM 360

LG XBOOM 360 to elegancki głośnik w kształcie stożka, który potrafi wypełnić dźwiękiem cały pokój a jednocześnie przykuwa uwagę niecodziennym jak na głośnik designem.

Akcesoria dla gracza LGmat. prasowe LG


Technologia realistycznego dźwięku 360 stopni zapewnia zupełnie nowe doznania: znikają zniekształcenia pojawiające się w trakcie odsłuchu. Dźwięk rozprzestrzenia się na większą odległość i w każdym kierunku.

Akcesoria dla gracza LGmat. prasowe LG


Tytanowa obudowa głośnika, woofer z włókna szklanego i kanał basowy łączą się w całość, zapewniając bogaty dźwięk z głębokim, mruczącym basem. Oprócz tego, że świetnie gra, głośnik jest też doskonałym elementem wystroju – doskonale pasuje nowoczesnych wnętrz, a w bardziej tradycyjnych stanowi wyrazisty akcent. Dzięki funkcji świecenia potrafi stworzyć dowolny nastrój – dedykowana aplikacja pozwala wybrać jeden z trzech trybów oświetlenia – Ambient, Nautre i Party.

Cena: 1 349 zł

Telewizor LG OLED A1

To ekonomiczna seria telewizorów OLED LG – mimo niższej ceny czernie, kontrast i nasycenie kolorów są równie dobre jak w serii C1. Telewizor LG OLED A1 idealnie nadaje się do oglądania filmów i seriali. Ułatwia to obsługa najpopularniejszych serwisów streamingowych – takich jak Netflix, Apple TV czy Player. Tryb Filmmaker Mode wyłącza wygładzanie obrazu w ruchu, wyostrzanie obrazu i inne funkcje przetwarzania, oraz zachowuje oryginalne proporcje, kolory i częstotliwość zmiany klatek. Dzięki temu można oglądać film dokładnie tak, jak zaplanował to jego twórca.

Akcesoria dla gracza LGmat. prasowe LG


Mniejsza emisja niebieskiego światła sprawia, że możesz dłużej oglądać TV bez zmęczenia oczu, a nawet jeśli będziesz oglądał go wieczorem, nie będzie Ci trudniej zasnąć, bo jak wiadomo niebieskie światło hamuje wydzielanie hormonu senności - melatoniny.

Do grania modele z serii A1 również się nadają, pod warunkiem, że gry, w które grasz nie wymagają wysokiego odświeżania. W LG OLED A1 obraz odświeżany jest bowiem 60 razy na sekundę. W większości gier to całkowicie wystarczy.
LG OLED A1 dostępny jest w rozmiarach od 48 do 77 cali.

Cena: od 3489 zł

Więcej informacji na stronie producenta: www.lg.com

Zobacz również: