Sprzęt do kuchni – 3 urządzenia, które ułatwią Ci życie

Zainwestuj w odpowiedni sprzęt do kuchni, a przekonasz się, że gotowanie nie tylko jest łatwe, ale i bardzo przyjemne. Te gadżety pomogą Ci zostać szefem własnej kuchni.

Sprzęt do kuchni fot. materiały prasowe

Z gotowaniem jest jak z każdą inną czynnością – wydaje się bardzo trudne, jednak kiedy dostajesz do ręki dobre narzędzie, nagle okazuje się, że nie święci garnki lepią. Łatwo można zniechęcić się do gotowania, jeśli próbujesz pokroić mięso tępym nożem, usmażyć je na patelni, na której wszystko się przykleja i przypala, albo gdy okazuje się w trakcie gotowania, że w lodówce nie ma masła, a Ty to przegapiłeś. Wystarczy poświęcić trochę czasu (i pieniędzy) na przygotowanie warsztatu, żeby przekonać się, że gdy narzędzia przestają przeszkadzać, a zaczynają pomagać, można się skupić na tym, co w gotowaniu najfajniejsze: na smaku, zapachu i wyglądzie.

1. Thermomix TM6

Trochę tak, jakbyś zatrudnił osobistego szefa kuchni i pomocnika kuchennego w jednym. Waży, miesza, miksuje, rozdrabnia, wyrabia ciasto, ubija, podgrzewa, gotuje (na parze też), umożliwia wolne gotowanie, gotowanie metodą sous-vide i zrumienienie warzyw i mięs w temperaturze 160 ºC. Ponadto posiada tryby: fermentacja, gotowanie jajek, ryżu i mycie wstępne. Zintegrowana z urządzeniem platforma Cookidoo®, zawierająca 3,8 tys. przepisów (w tym wiele w wersji fit), pozwala szybko znaleźć ulubione danie, zaplanować menu na tydzień, obliczyć wartość kaloryczną posiłku i sporządzić listę zakupów. Daj się wyręczyć, a nie pożałujesz.

2. Samsung RS68N8941SL Family Hub

Jest pojemna (593 l), ma dystrybutor wody i sprawny system chłodzenia, jednak tym, co ją wyróżnia, jest jej inteligencja. Panel na drzwiach pozwala oglądać wideo, słuchać radia i podcastów, sprawdzać w internecie, jak ugotować jajko na miękko, ustalić rodzinny plan dnia, a nawet – dzięki umieszczonym w środku kamerom i wpięciu lodówki do domowej sieci – sprawdzić z dowolnego miejsca na świecie, co jest w lodówce, a czego nie ma. I dopisać to do listy zakupów dostępnej dla wszystkich domowników i nie do zgubienia.

3. Philips Ovi Smart

Wielofunkcyjne urządzenie, które piecze, smaży i grilluje za pomocą gorącego powietrza. Dzięki niemu gotujesz szybciej i zdrowiej, bo w potrawach jest znacznie mniej tłuszczu, i smaczniej – potrawy z Ovi są chrupiące na zewnątrz i soczyste w środku. No i znacznie wygodniej. Usmaży frytki, zgrilluje warzywa i upiecze chleb. Może nawet usmażyć stek. Gdy trzeba, błyskawicznie odgrzeje potrawę. A to wszystko w zgrabnym, ładnym i łatwym do czyszczenia urządzeniu, które jest tak poręczne, że możesz je zabrać ze sobą nawet na wakacje. Ogranicza Cię tak naprawdę tylko wyobraźnia.

REKLAMA