SnowRunner to najlepsza gra na majówkę

SnowRunner, czyli symulator pojazdów terenowych, brzmi mało ekscytująco, ale prawda jest taka, że potrafi przyciągnąć przed ekran na długie godziny. Zaryzykujemy również tezę, że to najlepsza gra, w jaką zagracie w majówkę. 

Synoptycy przewidują deszcz – i bardzo dobrze. Powszechna izolacja, zamknięte hotele, tylko niektóre szlaki otwarte dla turystów. Światu też przyda się każda kropla, bo zapowiada się na najgorętszy rok od czasu rozpoczęcia pomiarów. Zostajemy w domach – to jasne. Ale przecież nie musimy, no, nie tak do końca. SnowRunner, czyli symulator pojazdów terenowych miał kilka dni temu swoją premierę i powiedzieć można o nim na pewno jedno – to najlepsza gra, w jaką zagracie w majówkę.

ZOBACZ TEŻ: Gry wideo - 5 korzyści zdrowotnych

Symulator pojazdów terenowych? Co? Tak, dobrze przeczytałeś. W tej grze chodzi o to, by ciężarówką albo terenowym pojazdem pokonać naprawdę trudny kawałek terenu (Alaska, Tajmyr, Michigan). W tej grze chodzi o to, by wydostać się z błota, podjechać pod stromy uskok, zjechać z niego, wyrobić się na zakręcie, nie stracić ładunku; w tej grze chodzi o to, by wciskać pedał gazu i hamulca, redukować i wbijać biegi, manewrować kierownicą; w tej grze chodzi o to, żeby… pokonać trudności.

Uwierzcie mi, mało jest rzeczy równie uspokajających – zwłaszcza w tym trudnym czasie – niż taka właśnie jazda. Prosta i trudna jednocześnie, wymagająca zdolności manualnych (parę razy ugryzłem się w język), ale gwarantująca też sporą dawkę satysfakcji. Takie wydostawanie się z bagna można też – jeśli dusza bardziej romantyczna – potraktować zdecydowanie metaforycznie i wówczas robi się jeszcze ciekawiej.

Całość może w dodatku pochwalić się bardzo ładną grafiką, realistyczną (okiem laika, rzecz jasna) fizyką i w ogóle gameplayem na naprawdę wysokim poziomie. To nie jest pierwszy z brzegu symulator składacza długopisów.

Po kilku pierwszych godzinach jestem raczej zachwycony, chociaż – przyznam – w ogóle bym się tego po sobie nie spodziewał. Zamierzam spędzić z tą grą majówkę.

SnowRunner dostępny jest na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.  

REKLAMA