Słuchawki Creative Outlier Air Sports [Test redakcji]

Jeśli od słuchawek wymagasz tylko tego, żeby nie trzeszczały, nie czytaj. Tutaj znajdziesz więcej.  

mat. prasowe Creative

Dostając do testów bezprzewodowe słuchawki Creative Air Outlier, liczyłem na niezłej jakości dźwięk, długi czas użytkowania, dobrze wytłumione szumy otoczenia i, co oczywiste, wygodę podczas słuchania muzyki na treningu. No i byłem zaskoczony. Na szczęście pozytywnie. Zacznijmy od dźwięku. Producent wyposażył słuchawki w membrany wykonane z grafenu, czyli najcieńszego i najtwardszego nanomateriału na świecie, lżejszego od papieru, wytrzymalszego od stali i przewyższającego miedź parametrami przewodzenia prądu.

Zakładam, że to im zawdzięczam dźwięki, które bardzo przyjemnie łechtały moje uszy. Słuchawki bardzo dobrze wytłumiają też wszelkie odgłosy otoczenia. Na tyle dobrze, że słuchanie podczas jazdy rowerem po mieście sobie odpuściłem. A jak długo można się cieszyć tym dźwiękiem i tym wytłumieniem?

To chyba najmocniejszy punkt całej konstrukcji – dzięki futerałowi, o którym więcej poniżej, możesz słuchać muzyki przez kilkadziesiąt godzin. Ja przesłuchałem na jednym ładowaniu futerału weekendową podróż do Sopotu i z powrotem. Sam oceń. Silikonowe wkładki są bardzo wygodne (to ważne!), świetnie trzymają się ucha nawet podczas dynamicznych ćwiczeń i nie szkodzą im strużki potu, które leją się ze mnie na treningu.

Sporo muzy

Kiedy zakończysz korzystanie ze słuchawek, wystarczy włożyć wkładki douszne do futerału, który automatycznie zacznie je ładować, aby przywrócić pełną moc akumulatorów. Futerał zapewnia w ten sposób dodatkowe 20 godzin słuchania. Prędzej Ty odpadniesz.

Prąd na zapas

Po tym czasie futerał można naładować, podłączając go przy użyciu dołączonego do niego kabla USB-C do portu USB-A. Warto dodać, że sam futerał waży jedynie 54 g i zmieści się w każdej kieszeni.

Raport z testu

Testowałem słuchawki Creative Outlier Air Sports w kilku podróżach naszymi ukochanymi PKP, na kilkunastu treningach siłowych i biegowych oraz podczas niezliczonych rozmów telefonicznych w redakcji (warto dodać, że każda wkładka obsługuje połączenia głosowe i ma wbudowany mikrofon). Za każdym razem zdawały egzamin.

  • Ocena testera: 14,5/15
  • Funkcjonalność 5/5
  • Design 4,5/5
  • Użytkowanie 5/5

Cena: 349 ZŁ, x-kom.pl

REKLAMA