[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Skoda Szkoła Auto - odc. 9: zima? Auto w gotowości!

Większość samochodów, podobnie jak większość z nas, nie przepada za mrozami. Dlatego poświęć kilka godzin na przygotowanie swojego auta do zimy, żeby nie odmówił posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.

fot. Skoda
Oto 8 rzeczy, o które powinieneś zadbać w swoim samochodzie, jeśli nie chcesz być zimą zmuszony do podróżowania taksówkami albo komunikacją miejską:

1. Płyn chłodniczy

REKLAMA

Sprawdź w warsztacie temperaturę krzepnięcia płynu chłodniczego. Taka usługa najczęściej jest bezpłatna, a kontrola pozwoli uniknąć uszkodzenia głowicy lub chłodnicy. Płyn wymieniaj co 6 lat.

2. Płyn hamulcowy

Mimo że znajduje się w szczelnym układzie ciśnieniowym, ma właściwości higroskopijne (chłonie wodę). Zimą jej nadmiar w płynie może sprawić, że przewody staną się niedrożne. Wymieniaj co 2 lata.

3. Spryskiwacze

Wypryskaj całkowicie płyn letni ze zbiorniczka. Następnie wlej płyn zimowy i przepłucz nim przewody. Wybierz płyn, który nie zawiera szkodliwego metanolu (opary po użyciu spryskiwacza). To ważne, jeśli wozisz dzieci.

4. Akumulator

Każdy warsztat montujący akumulatory sprawdzi jego odporność na obciążenie i prąd ładowania alternatora. Jeśli wszystko gra, nie musisz obawiać się mrozów. Pojemność akumulatora spada na mrozie nawet o połowę.

5. Odmrażacz szyb

Najskuteczniejszą, najszybszą i najmniej inwazyjną metodą na pozbycie się lodu z szyb samochodowych jest użycie odmrażacza. Sprawdzi się każdy, nawet ten za 10 zł. Nie trać czasu na skrobanie!

6. Uszczelki

Woda, która pojawia się na uszczelkach, potrafi skutecznie przykleić je do karoserii, utrudniając dostęp do wnętrza samochodu. Rozprawi się z nią preparat natłuszczający (kosztuje od 15 zł), a nawet wazelina techniczna.

7. Paliwa zimowe

Jeśli masz auto z silnikiem Diesla, bądź szczególnie ostrożny: olej napędowy w niskich temperaturach krystalizuje się, a wydzielająca się parafina blokuje filtr paliwa. Tankuj wyłącznie zimowy olej napędowy albo stosuj dodatek do paliwa z antyżelem (10 zł).

8. Zamki w drzwiach

Mimo że współczesne zamki otwierają się zdalnie, nadal jest w nich sporo „żelastwa”, które do prawidłowego działania wymaga smarowania i czyszczenia. Jeśli automatyka zawiedzie, przyda się odmrażacz (8 zł).

S

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij