[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda Szkoła Auto - odc. 16: dodatkowe kółka

Zabieranie rowerów na urlop nie musi być udręką. Wystarczy wybrać godny bagażnik i pamiętać o kilku prostych zasadach. Oto garść wskazówek ekspertów i najlepsze bagażniki na rowery według dziennikarzy magazynu auto motor i sport.

fot. Skoda
1. Dobrze dobierz

Jeśli np. jeździsz SUV-em, sprawdź, czy będziesz w stanie bez problemu sięgnąć do rowerów zamontowanych na dachu. Może będzie wygodniej, jeśli zamontujesz je z tyłu auta? To nie jest jednak najlepszy pomysł, gdy jeździsz niewielkim samochodem z niezbyt mocnym silnikiem – wystając z tyłu, rowery zwiększają opór powietrza auta i utrudniają manewrowanie na parkingach.

REKLAMA

2. Jedź ostrożniej

Jeśli w te wakacje po raz pierwszy spróbujesz jazdy z rowerami na samochodzie, pamiętaj, że przesunięcie środka ciężkości i dodatkowy opór powietrza wpływają na prowadzenie auta. Jeśli wieziesz rowery na dachu, uważaj na boczne podmuchy wiatru. Pamiętaj, że producenci bagażników zalecają, by nie przekraczać prędkości 130 km/h. I sprawdzaj na postoju mocowanie rowerów na bagażniku.

Rada Eksperta: Ustąp pierwszeństwa

Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto ŠKODY: „My, kierowcy, wciąż nie przyzwyczailiśmy się do rosnącej lawinowo liczby rowerzystów, którzy na równych prawach korzystają z nami z ruchu ulicznego.

Musimy pamiętać, że zgodnie z przepisami na każdej wydzielonej drodze dla rowerów (i jej skrzyżowaniu z jezdnią) bezwzględne pierwszeństwo ma rowerzysta. Skręcając na zielonym świetle, trzeba ustąpić mu pierwszeństwa – niezależnie od tego, czy jedzie po jezdni czy drogą dla rowerów. Coraz częściej pojawiają się wydzielone z jezdni pasy dla rowerzystów – na nich pierwszeństwo ma właśnie rowerzysta, a kierowca musi ustąpić i zachować ostrożność.

Do tego, niestety, wciąż nie brakuje rowerzystów, którzy mimo zakazu przejeżdżają przez przejścia dla pieszych – musimy być na nich szczególnie wyczuleni, skręcając w prawo na skrzyżowaniach z zieloną strzałką".

Wiele porad dotyczących m.in. bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze zamieszczono na www.skoda-rowery.pl.

Najlepsze bagażniki rowerowe według Auto Motor i Sport

Na hak: Thule Easy Fold

Jest składany – łatwo go przechowywać. Rowery nie obijają się o siebie i nie wystają poza obrys auta. Można go łatwo odchylić i dostać się do kufra.

Czas montażu bagażnika: 1 minuta
Czas montażu roweru: 50 sekund
Cena: 2499 zł
Ocena: 5/5

fot. Skoda

Na klapę bagażnika: Thule RaceWay 2B

Błyskawiczny w montażu, a dzięki temu, że jest prawie w całości pokryty gumą, nie stanowi zagrożenia dla lakieru auta.

Czas montażu bagażnika: 55 sekund
Czas montażu roweru: 20 sekund
Cena: 1225 zł
Ocena: 5/5

fot. Skoda

Na dach: Inter Pack Lotos

Do belek mocuje się go bez użycia narzędzi. Montaż roweru sprowadza się do umieszczenia go w szynie i dociśnięcia tylnego ramienia uchwytu.

Czas montażu bagażnika: 4 minuty
Czas montażu roweru: 15 sekund
Cena: 599 zł
Ocena: 5/5

fot. Skoda

S  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij