Skoda Rapid: sprytna

W Skodzie Rapid wygodnie przewieziesz kumpli i sportowy sprzęt, a sprytne rozwiązania sprawią, że podróż będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek. Ale nowa Skoda jest nie tylko praktyczna  - to auto chce też bić rekordy.
Długość nadwozia wynosi tylko 4,48 m, rozstaw osi 2,60 m, ale miejsca dla pięciorga pasażerów jest w Rapidzie bardzo dużo.

"Simply clever", czyli po prostu przemyślane rozwiązania - to dewiza Skody Rapid. Hasłem tym określono też zestaw kilkunastu rozwiązań ułatwiających życie - od systemu siatek i haczyków przytrzymujących drobne pakunki w bagażniku po kieszenie w tylnych drzwiach, mieszczące 1,5-litrową butelkę.

Ale to nie wystarczyłoby, żeby nazwać Rapida wyjątkowo praktycznym i przyjaznym rodzinie - to auto chce bić rekordy. Na przykład pod względem ilości miejsca na kolana i nad głowami pasażerów nowa Skoda wyznacza standardy wśród samochodów klasy kompakt. Ilość miejsca wygospodarowanego z tyłu - w aucie o długości nadwozia niespełna 4,5 m - na pewno Cię zadziwi: stopy można wygodnie wsunąć pod przednie fotele, kolana nie będą dotykać ich oparć.

Kieszenie nawet w tylnych drzwiach oraz w oparciach foteli (od wersji Ambition), a także szeroka tylna półka poszerzają asortyment schowków na wszelkiego rodzaju drobne przedmioty. Rodzinie spodoba się też łatwy dostęp do wnętrza przez czworo szeroko otwierających się drzwi.

Rekordzistą jest również bagażnik - 550 litrami pojemności poszczyci się mało który samochód tej klasy. Składane oparcie kanapy (w proporcji 60/40, seryjne w każdej wersji) pozwala powiększyć go do 1490 litrów i zabrać na pokład duży bagaż o ciężarze do 535 kg. Wysoko unosząca się i szeroka pokrywa otwiera swobodny dostęp do bagażnika, który łatwo załadować i do niego sięgnąć, nawet stojąc z boku auta.

Jeśli przewozisz zabłocone buty albo świątecznego karpia, filcowe dno bagażnika możesz przewrócić na drugą stronę, która pokryta jest łatwo zmywalną gumą (wyposażenie opcjonalne).

Sprytnie rozplanowano też tablicę rozdzielczą. Włączniki klimatyzacji, radia i systemu nawigacyjnego znajdujące się na konsoli środkowej są łatwo dostępne, a ich liczba nie przytłacza. W najbogatszej wersji wyposażenia (Elegance) lub za dopłatą w wersji Ambition można także regulować radio pokrętłem umieszczonym w czteroramiennej kierownicy. Niezależnie od wersji auta, położenie kierownicy można zmieniać w dwóch płaszczyznach.

Rapid na każdym kroku dostarcza - i Twoim pasażerom, i Tobie jako kierowcy - dowodów, że jest "simply clever".

S

Zobacz również:
REKLAMA