Skoda Rapid: chłód i spokój

Duchota i upał w aucie mogą bardziej zmęczyć niż tłumacząca, jak powinieneś jeździć, teściowa. Skody Rapid i Rapid Spaceback wjeżdżają do salonów w trzech wersjach MAX – wszystkie z seryjną, darmową „klimą”. I bez teściowej.

Skoda Rapid Juliusz Szalek
fot. Juliusz Szalek

Żeby wszystko było jasne: nic nie mamy do teściowych, ale nikt nie lubi, jak mu się dziamga za uchem podczas jazdy. Uff, z głowy. Teraz do rzeczy. Modele Rapid i Rapid Spaceback mimo kompaktowych rozmiarów zostały rozplanowane tak, by wykorzystać każdy milimetr przestrzeni. Dzięki dużemu rozstawowi osi nawet najbardziej długonoga modelka (nawet dwie) będzie miała dużo miejsca z tyłu. Wersje MAX dostępne są dla każdego silnika (także ekologicznego GreenLine -3,8 l/100 km) w cenie od 43 850 zł z ubezpieczeniem od 590 zł.

REKLAMA

Maksymalne wyposażenie

1. Wersja ACTIVE MAX

Standardowa odmiana ACTIVE ma seryjnie na pokładzie m.in. komplet poduszek powietrznych (czołowe, boczne z przodu i kurtyny), centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby z przodu, a także elektroniczny system stabilizacji toru jazdy. Aby Skodę udało się sprawnie zapakować bagażami, seryjne jest też asymetryczne składanie oparcia tylnej kanapy w stosunku 60:40. Promocyjna odmiana MAX jest dodatkowo wyposażona w klimatyzację Climatic (półautomatyczną, która potrafi utrzymywać stałą temperaturę wnętrza) i radio Blues z CD/ MP3. Do wzięcia jest za minimum 43 850 zł. Zyskujesz wyposażenie o wartości 5700 zł.

Skoda RapidJuliusz Szalek
fot. Juliusz Szalek

2. Wersja AMBITION MAX

Wersja AMBITION już w standardzie dokłada do tego, co oferuje ACTIVE, m.in. pilota do centralnego zamka, wejście AUX, reflektory przeciwmgielne z przodu, komputer pokładowy, podłokietnik z przodu z kolejnym schowkiem oraz elektrycznie składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne. W wersji MAX dostaniesz dodatkowo czujniki parkowania z tyłu, trójramienną, skórzaną kierownicę z przyciskami do obsługi radia, wyświetlacz Maxi-DOT, elektryczne szyby z tyłu i dwa dodatkowe głośniki. Rapid albo Rapid Spaceback w wersji Ambition MAX kosztują przynajmniej 49 050 zł. Zyskujesz wyposażenie o wartości 4050 zł.

Skoda RapidJuliusz Szalek
fot. Juliusz Szalek

3. Wersja ELEGANCE MAX

Topowa odmiana ELEGANCE już sama w sobie jest wyposażona na bogato: kierowca ma do dyspozycji tempomat, fotele przednie są regulowane na wysokość, a w nadkolach kręcą się aluminiowe felgi w rozmiarze 15 cali. Wersja MAX dokłada do tego automatyczną klimatyzację Climatronic, pakiet zimowy (podgrzewane przednie siedzenia, podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby) oraz przygotowanie pod telefon. W dodatku felgi 15-calowe zamienia na obręcze aluminiowe o rozmiar większe. Odmiana ELEGANCE MAX z podstawowym silnikiem 1.2 (86 KM) kosztuje 53 850 zł. Zyskujesz wyposażenie o wartości 4300 zł.

Skoda RapidJuliusz Szalek
fot. Juliusz Szalek

MH 06/14

REKLAMA