Skoda Octavia znaczy... amazing

Elegancka, nowoczesna, z mnóstwem miejsca we wnętrzu i bogatym wyposażeniem. Taka jest najnowsza Skoda Octavia, czyli reprezentacyjna limuzyna za rozsądną cenę. Zobacz, co czyni ją samochodem, który pod wieloma względami jest "amazing".

Skoda

Skoda Octavia już czwarty rok z rzędu jest najpopularniejszym samochodem w Polsce. Zawdzięcza to swojej uniwersalności - ma ponadprzeciętnie duże wnętrze, jest bardzo funkcjonalna, oferuje najnowsze rozwiązania techniczne, a jej cena odpowiada rzeczywistej wartości. Wszystkie te cechy są udziałem nowego modelu, który w wersji liftback już znajduje się w sprzedaży, a jako kombi trafi do salonów dealerskich w połowie roku 2013.

REKLAMA

Amazing to znaczy... przestrzeń

Nad konkurencyjnymi kompaktami nowa Octavia góruje przestronnością wnętrza i wielkością bagażnika. Wynika to z unikatowej koncepcji nadwozia typu liftback. Patrząc z zewnątrz, widać wyodrębniony (jak w sedanie) bagażnik - sięga on daleko poza tylną oś samochodu, dlatego nie ogranicza wielkości kabiny.

Cała przestrzeń aż do tylnej osi pozostaje do dyspozycji pasażerów. W nowej Octavii podróżni zasiadający z tyłu mogą korzystać ze znacznie większej przestrzeni niż pasażerowie modelu poprzedniej generacji. Zwiększyły się ilość miejsca nad głową (do 980 mm), szerokość wnętrza na wysokości kolan (do 730 mm) oraz na wysokości ramion (do 1378 mm).

Przestronniej zrobiło się także z przodu. Pod tym względem, a także pod względem długości wnętrza, nowa Octavia przewyższa inne auta klasy niższej średniej. Uzyskanie tak korzystnych wymiarów wnętrza było możliwe dzięki zwiększeniu długości samochodu do 4,66 m oraz rozstawu osi do 2,69 m - większego nie ma żaden inny kompakt.

Tak samo jest z bagażnikiem, który dzięki pojemności 590 l zmieści wszystko, czego potrzebuje rodzina. Otwór ładunkowy jest bardzo szeroki i pozwala łatwo sięgnąć do bagażnika z każdej strony auta. Po złożeniu tylnej kanapy pojemność przedziału bagażowego rośnie aż do 1580 l. Po raz pierwszy w Octavii oparcie kanapy można złożyć nie tylko od strony kabiny pasażerskiej, lecz także poprzez naciśnięcie przycisku w bagażniku. To bardzo ułatwia pakowanie ładunków o dużych gabarytach.

Łatwiej też przewozić drobne przedmioty, bo w wyposażeniu seryjnym każdej wersji znajduje się mocowanie dla systemu siatek (200 zł), skutecznie przytrzymujących luźny bagaż. W wersji Ambition we wnętrzu bagażnika zamontowano podwójny haczyk do powieszenia siatek z zakupami, w odmianie Elegance są dwa takie haczyki. Od maja będzie można zamówić (w opcji) wersję ze składanym oparciem fotela pasażera siedzącego z przodu.

Skoda

Rekordy bije Octavia Combi. Jej bagażnik ma pojemność 610 litrów, a można ją zwiększyć aż do 1740 l. Po złożeniu oparcia w kombi zmieszczą się przedmioty o długości nawet 2,92 m, a siatka dostępna za dopłatą uniemożliwi przedostanie się bagażu do kabiny pasażerskiej.    

Ogromna ilość miejsca we wnętrzu daje poczucie podróżowania autem wyższej klasy. Bagażnik ma rekordową pojemność - większym nie może się poszczycić żaden inny kompakt.

Skoda

Eleganckie i unikatowe nadwozie typu liftback skrywa wnętrze o długości aż 1,78 metra i ogromny bagażnik z mnóstwem praktycznych udogodnień.

Skoda

Pokrowiec na narty jest elementem wyposażenia dodatkowego i kosztuje 500 zł.

Skoda

Na tylnej Skody Octavii kanapie miejsca na nogi nie zabraknie ani dzieciom, ani dorosłym.

Skoda

Przegródka w bagażniku (z lewej strony za nadkolem) zapobiegnie przemieszczaniu się drobnych przedmiotów.

Skoda

Gniazdo 230 V z tyłu przyda się do podładowania sprzętu elektronicznego (400 zł).

Skoda

Półka za kanapą z tyłu - nie trzeba jej wyjmować, gdy jest zbędna; można ją złożyć do pionu.

1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA