Skoda Citigo otwarta na nowości

W przypadku czeskiego malucha radioodtwarzacz, a nawet nawigacja satelitarna nie zrujnują Twojego portfela. Dodatkowe wyposażenie multimedialne w Skodzie Citigo dostępne jest w wyjątkowo przystępnych cenach.
MPP
Wielofunkcyjne urządzenie Move&Fun mocuje się w centralnym miejscu deski rozdzielczej Skody Citigo i jest ono w pełni zintegrowane z autem.(fot. MPP)

Fakt 1

Nic tak nie uprzyjemnia jazdy, jak ulubiona muzyka. Pozwala poprawić nastrój, odprężyć się. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, Skoda oferuje radio z możliwością odtwarzania płyt CD i plików MP3 - w standardzie już od wersji Ambition. Do Citigo z wyposażeniem Active można dokupić dowolny radioodtwarzacz, ponieważ producent pomyślał o instalacji do montażu radia. Odbiornik fabryczny kosztuje raptem 1000 zł. Melomani za 500 zł mogą dokupić cztery głośniki montowane z tyłu. Poprawiają brzmienie w sposób zdecydowany. 100 zł kosztuje uchwyt na multimedia, montowany w przedniej konsoli.

Fakt 2

Na miano rewolucji zasługuje wprowadzenie systemu Move&Fun firmy Navigon. Urządzenie mocuje się za pomocą specjalnego adaptera w centralnym miejscu deski rozdzielczej i jest ono w pełni zintegrowane z autem. Ma 5-calowy dotykowy wyświetlacz LCD, wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB, z możliwością rozszerzenia za pomocą kart SD. Urządzenie Move&Fun może prezentować dane z komputera pokładowego czy wyświetlać analogowo obrotomierz oraz wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej.

Jednak najbardziej przydatne funkcje to system nawigacyjny z trójwymiarowymi mapami 37 europejskich krajów oraz zintegrowany zestaw głośnomówiący, który łączy się z telefonem komórkowym za pomocą popularnego Bluetootha. Na wymiennych kartach microSD można przenosić oraz wgrywać do urządzenia zdjęcia czy ulubione utwory muzyczne. Aktualizacji oprogramowania dokonuje się samodzielnie, za pośrednictwem domowego komputera z dostępem do internetu.

Co oczywiste, system Move&Fun z kierowcą komunikuje się głosowo oraz wyświetla instrukcje pisane w języku polskim. Cena urządzenia to tylko 1400 złotych. Jest ona konkurencyjna nawet w porównaniu z ceną nawigacji zewnętrznej, używanie której wiąże się z mocowaniem uchwytu na szybie, ograniczającym widoczność.

Podróż to zabawa

Move&Fun to technicznie zaawansowane urządzenie, które jest niezwykle przystępne cenowo i wyjątkowo łatwe w obsłudze.

 1.


Zawsze będziesz trafiał do celu

Maksymalnie łatwa obsługa za pomocą dotykowego ekranu. Do tego czytelne polskie menu i jasne komendy głosowe. Nawigacja Move&Fun ma też najbardziej aktualne mapy; ich aktualizacji możesz dokonać samodzielnie. 37 europejskich państw nie będzie miało przed Tobą tajemnic.

 2.


Dane o podróży - pod ręką

Co prawda wszystkie te informacje można znaleźć na wyświetlaczu komputera pokładowego, ale Move&Fun prezentuje je bardziej przejrzyście. Podaje średnią prędkość i spalanie, czas podróży i pokonany dystans w kilometrach, chwilowe zużycie paliwa oraz odległość, jaką uda się pokonać na paliwie, które pozostało w zbiorniku.

 3.


Zegary ciągle na oku

Obrotomierz w Citigo nie jest zbyt duży, a wersja Active nie ma go wcale. Wersja elektroniczna jest bardziej czytelna, analogowy wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej - bezcenny.

 4.


Ręce zawsze na kierownicy

Telefonowanie i prowadzenie auta nigdy nie będą szły ze sobą w parze. Jeśli nie da się tego wyeliminować, to trzeba uprościć obsługę. Bluetooth pozwala na komunikację między urządzeniem a telefonem (a nawet dwoma jednocześnie). Umożliwia odczytywanie SMS-ów i przeglądanie zawartości książki telefonicznej.

 5.


Przeglądarka zdjęć

Zdjęcia cyfrowe to dziś codzienność. Zamiast przenosić je na papier, łatwiej przeglądać je na komputerze albo iPadzie. Co zrobić, gdy nie mamy ich pod ręką? Kartę microSD - ma ją niemal każdy telefon - wkładasz do Move&Fun i oglądasz zdjęcia razem z przyjaciółmi.

SC

Zobacz również:
REKLAMA