Skoda Citigo: idealna do miasta

Rozkładamy na części pierwsze Skodę Citigo, najnowsze dzieło czeskiej marki. Poznajemy wersje wyposażeniowe, silniki, skrzynie biegów i wszelkie pokładowe umilacze życia najmniejszego modelu w ofercie Skody. Czy nadaje się na nowego członka rodziny?

MPP
fot. MPP

 

MPP
Mimo krótkiego nadwozia (3563 mm), rozstaw osi Citigo wynosi aż 2420 mm – tylko o 31 mm mniej niż w większej od niego Fabii. (fot. MPP)
MPP
Skoda Citigo w każdej wersji wyposażona jest w czołowe poduszki powietrzne, które aktywowane są czujnikiem wczesnego ostrzegania przed kolizją zamontowanym tuż za przednim zderzakiem. (fot. MPP)

Nowe spojrzenie na małe auto

Citigo jest wyjątkowe. W jego przypadku pojęcie downsizingu odnosi się nie tylko do silnika, ale i do projektu całego modelu. Małe gabaryty i ogromne możliwości - to efekt stosowania zasady "Skoda - przemyślane rozwiązania".

czytaj dalej »

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Pytanie o bezpieczeństwo jest w przypadku małego auta szczególnie uzasadnione. Konstruktorzy Skody Citigo stworzyli najbezpieczniejszy model w tej klasie. O życie i zdrowie podróżujących nim ludzi dbają sztywne nadwozie oraz systemy elektroniczne.

czytaj dalej »

MPP
Jednostkę napędową Skody Citigo wykonano niemal w całości z aluminium, stąd jej niska waga - zaledwie 68 kg. (fot. MPP)
MPP
Wielofunkcyjne urządzenie Move&Fun mocuje się w centralnym miejscu deski rozdzielczej Skody Citigo i jest ono w pełni zintegrowane z autem.(fot. MPP)

Sensacyjny napęd

Mała pojemność silnika i brak turbodoładowania nie oznaczają rezygnacji z osiągów. Jednostki montowane w Citigo mają zaledwie litr pojemności, ale są wyjątkowo krzepkie i oszczędne – idealne do lekkiego auta.

czytaj dalej »

Skoda otwarta na nowości

W przypadku czeskiego malucha radioodtwarzacz, a nawet nawigacja satelitarna nie zrujnują Twojego portfela. Dodatkowe wyposażenie multimedialne w Skodzie Citigo dostępne jest w wyjątkowo przystępnych cenach.

czytaj dalej »

 

SC

REKLAMA