Serwisy streamingowe: który jest najlepszy? + Playlista MH

Kiedyś mogłeś słuchać tylko tej muzyki, którą sobie wcześniej wgrałeś. Dziś masz stały dostęp do milionów piosenek za kilkadziesiąt groszy dziennie. Porównujemy serwisy streamingowe.

streaming

Słuchanie w telefonie muzyki z YT jest idiotyzmem, bo strumień wideo zżera wielokrotnie więcej transferu niż samo audio. Na szczęście są serwisy streamingu audio, które oszczędzają transfer, a na dodatek pozwalają tworzyć własne playlisty lub słuchać tych przygotowanych przez innych. Wzięliśmy na warsztat pięć najpopularniejszych serwisów i stworzyliśmy w nich playlisty na podstawie waszych propozycji na FB. To nie będzie muzyka lekka i przyjemna. Solidny łomot lubicie, panowie!

Muzyka na trening

To Wy, czytelnicy, zaproponowaliście te numery. A my się zgadzamy. Na ciężki trening ciężka muzyka.

  1. „Gold Cobra” Limp Bizkit
  2. „Are You Ready” Disturbed
  3. „Killing in the Name” Rage Against The Machine
  4. „Born Slippy” Underworld
  5. „He Got Game” Public Enemy
  6. „For An Angel” Paul van Dyk
  7. „Body Movin’” Beastie Boys
  8. „Who’s the King?” Dog Eat Dog
  9. „Got your Six” Five Finger Death Punch
  10. „Till I Collapse” Eminem

Mało? Mamy jeszcze jedną treningową playlistę, o tutaj.

1. Spotify

Max jakość: 320 kbps

Cena od: 9,99 zł

Wersja darmowa: jest

W wersji darmowej obecne są reklamy, na szczęście niezbyt nachalne. W wersji premium za 19,99 zł (dla studentów - 9,99 zł) można słuchać muzyki w jakości 320 Kbps. Jest też opcja rodzinna. Za 29,99 zł możesz stworzyć 5 dodatkowych profili dla osób mieszkających w Twoim domu. Tworzenie playlisty jest bajecznie łatwe, można dodawać utwory nie wychodząc z playlisty. W innych serwisach nie jest to tak intuicyjne. Żeby dodać okładkę playlisty, musieliśmy się zalogować z komputera.

2. Tidal Max

Jakość: 1411 kbps

Cena od: 9,99 zł

Wersja darmowa: nie ma

W planie podstawowym za 19,99 zł, zwanym tutaj „premium”, możesz słuchać muzyki w standardowej jakości. Za jakość bezstratną trzeba zapłacić nieco więcej, bo plan HIFI kosztuje 39,99 zł. Są jeszcze dwie opcje ekonomiczne: Oferta dla studentów: 9,99 zł za plan z Premium i 19,99 zł za HIFI. Oferta rodzinna dla 6 osób to koszt odpowiednio 29,99 i 59,99 zł. Ciemny interfejs jest elegancki i bardzo wygodny.

3. Deezer Max

Jakość: 1411 kbps

Cena od: 19,99 zł

Wersja darmowa: jest

Podobnie jak w Spotify, z Deezera można korzystać za darmo. Ograniczenia wersji darmowej również są podobne: tylko online, losowa kolejność, no i reklamy. Koszty również zbliżone. Nie ma wprawdzie wersji dla studentów, ale skoro jest darmowa... Normalna cena to 19,99 zł, w sześcioosobowym planie rodzinnym 29,99 zł. Jeśli cenisz sobie jakość dźwięku, możesz wybrać ofertę z jakością bezstratną za 39,99 zł.

4. Apple Music

Jakość: 256 kbps

Cena od: 9,99 zł

Wersja darmowa: nie ma

Podobnie jak w Tidalu najniższa cena (9,99 zł) zarezerwowana jest dla studentów. Darmowa wersja próbna jest wyjątkowo długa, bo masz aż 3 miesiące na testy. Standardowy miesięczny abonament to wydatek rzędu 19,99 zł. Najbardziej ekonomiczny jest plan rodzinny: za sześć osób zapłacisz 29,99 zł. Dla miłośników nadgryzionego jabłka to naturalne wyjście. Apple Music doskonale współpracuje z resztą usług giganta. Uwaga! Wcale nie musisz mieć iPhone’a, żeby korzystać z Apple Music: aplikacja jest też dostępna na Androida. Dla ludzi nieprzyzwyczajonych do Apple obsługa może być trochę nieintuicyjna.

5. Muzyka Google Max

Jakość: 320 kbps

Cena od: 19,99 zł

Wersja darmowa: jest

Piąty już serwis, a ceny niemal identyczne: 19,99 zł za plan indywidualny i 29,99 zł za plan rodzinny (do 6 osób). Ogromną zaletą serwisu giganta jest to, że w łatwy sposób można sobie załadować do 50 tysięcy plików z dysku i słuchać ich z dala od domu. Działa również w wersji bezpłatnej.

Zobacz też: Nie samą sztangą człowiek żyje. Oto muzyka, która podnieca kobiety.

Zobacz również:
REKLAMA