Seria Uncharted zmierza na PC?

Wyciek sugeruje, że wszystkie części Uncharted będą dostępne na PC jeszcze w tym roku.

Uncharted na PC fot. igdb.com

Uncharted to jedna z najbardziej dochodowych marek w historii gier wideo. Według Wikipedii, seria składająca się z pięciu gier sprzedała się już w ponad 40 milionach egzemplarzy. Taki wynik robi wrażenie, tym bardziej, że gry były dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation.

REKLAMA

Czy ekskluzywna seria pójdzie w ślady takich gier, jak Days Gone czy Death Stranding i już niedługo trafi na komputery osobiste? Najprawdopodobniej tak.

Uncharted na PC

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że poniższe rewelacje nie zostały potwierdzone przez oficjalne źródło. Temat wywołuje emocje – wiemy – ale lepiej podchodź do niego z dystansem.

Źródłem doniesień o pecetowym porcie Uncharted jest jeden z użytkowników forum resetera.com. Niejaki NeoRaider podzielił się z forumowiczami zrzutem ekranu, na którym widać posta zapowiadającego pecetowe wydanie gier.

Uncharted na PCfot. resetera.com

We have a special announcement to make. The Uncharted Naughty Dog PC Collection is coming to Steam and Epic Games Store on December 7, 2021" ( w wolnym tłumaczeniu: Mamy specjalne ogłoszenie. The Uncharted Naughty Dog PC Collection pojawi się na Steam i Epic Games Store 7 grudnia 2021).

Post jest zaplanowany na szóstego września. Jeśli powyższy screen nie okaże się starannie przygotowanym fejkiem, to najprawdopodobniej wtedy PlayStation potwierdzi sensacyjne doniesienia.

Taki scenariusz jest jak najbardziej realny i wpisuje się w nową strategię firmy. PlayStation wydało już kilka konsolowych tytułów na PC, a jego kierownictwo nie ukrywa, że ma ochotę na więcej. To świetna wiadomość dla pecetowców, bo większość ekskluzywnych gier PlayStation trzyma bardzo wysoki poziom.

W oczekiwaniu na oficjalną zapowiedź, zajrzyj do naszej recenzji Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.


Źródło: gamesradar.com

REKLAMA