Samsung The Premiere – recenzja

Możesz go postawić tuż pod ścianą i rzucić na nią naprawdę wielki, szczegółowy i jasny obraz. A przy okazji cieszyć się świetnym przestrzennym dźwiękiem. Przed Tobą Samsung The Premiere. 

Samsung The Premiere fot. materiały prasowe

Samsung The Premiere: parametry i wrażenia

Zanim projektor Samsung The Premiere dotarł do redakcji, sprawdziłem jego parametry. Maksymalna przekątna obrazu 130 cali budziła szacunek, ale nie przypuszczałem, że obraz będzie aż tak wielki. 130 cali przekątnej to ekran, który ma prawie 3 metry podstawy i ponad półtora metra wysokości. W moim niewielkim salonie zajął więc praktycznie całe wolne miejsce na ścianie. To już naprawdę wrażenia kinowe.

No i najlepsze: to projektor ultrakrótkiego rzutu, co oznacza, że nie trzeba go montować na stojaku czy wysięgniku sufitowym, tylko można, a nawet trzeba postawić tuż pod ścianą. W moim przypadku było to około 19 cm, bo gdy odsuwałem go dalej, wyświetlany obraz był już dla mnie za duży.

Aby uzyskać ekran o przekątnej 130 cali, trzeba projektor odsunąć od ściany o 24 cm. Obraz jest krystalicznie ostry i bardzo jasny – nie miałem problemów z oglądaniem filmów nawet w dzień, przy odsłoniętych zasłonach. Jednak jakość obrazu w zaciemnionym pokoju jest tak rewelacyjna, że oglądanie w jasnym pokoju zakrawa na grzech. Mnie szczególnie przypadł do gustu tryb filmowy, w którym kolory są jak dla mnie najbardziej naturalne, ale jeśli ktoś lubi, może sobie włączyć np. HDR10+.

Projektor Samsung The Premiere to nie tylko obraz, ale też dźwięk – ma wbudowane głośniki w układzie 4.2, które świetnie dają sobie radę zarówno z przestrzennością dźwięków, jak i niskimi tonami. No i oczywiście na pokładzie jest też doskonale znany z telewizorów system Samsung Smart TV, który pozwala na oglądanie serwisów streamingowych. Gdyby nie cena, kupiłbym na pewno.

Samsung The Premiere LSP9T

Model LSP9T to projektor 4K ultrakrótkiego rzutu, z potrójnym laserem i wbudowanymi głośnikami. W środku zainstalowano system Samsung Smart TV, więc potrzebujesz tylko sieci wi-fi (złącze ethernet również jest), żeby oglądać serwisy streamingowe. Obsługa trybu HDR10+ i Filmmaker Mode oraz jasność na poziomie 2800 ANSI lumenów pozwalają uzyskać najwyższą jakość obrazu nawet na zwykłej białej ścianie. A to tylko niewielka część jego zalet.

REKLAMA