Renault, Opel, Fiat: wariacje na temat

Na rynku motoryzacyjnym rządzi moda i na jej fali, obok tradycyjnych maluchów, pojawiają się modele krzyżówki. Przedstawiamy trzy nowości: klasycznego malucha w postaci Renaulta Clio, crossovera pełną gębą w osobie Opla Mokki oraz minivana jak najbardziej – w tej roli Fiat 500L.

mężczyzna za kierownicą Edyta Pawlowska, shutterstock.com
fot. Edyta Pawlowska, shutterstock.com

1. Renault Clio

Generacja numer 4.

Najnowsze Clio to jedna z najważniejszych premier tego roku. Ultrapopularny maluch Renault jest teraz dłuższy, szerszy i niższy, a charakterystyczne elementy stylizacji nadwozia to duży emblemat Renault na osłonie chłodnicy, mocno „taliowane” boki nadwozia oraz wybrzuszone tylne błotniki.

Clio będzie też miało bardziej przestronną kabinę, bogatsze wyposażenie (w tym duży ekran dotykowy) oraz mały, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy najnowszej generacji.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Opel Mokka

Moda rządzi.

Peleton miejskich, bulwarowych tygrysów już niedługo zasili Opel Mokka – mały crossover ze zwiększonym prześwitem, oferowany z napędem na przednie lub na cztery koła.

Mokka świetnie wpisuje się w aktualną modę na najmniejsze pseudoterenówki, a spore wymiary nadwozia – Mokka jest większy niż Nissan Juke – obiecują wygodną kabinę.

Do napędu posłużą benzynowe silniki 1.6 (115 KM) i 1.4 turbo (140 KM) oraz turbodiesel 1.7 CDTI (130 KM). Cennik startuje od 67 tys. zł.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

3. Fiat 500L

Minivan podany na stylowo.

Na fali popularności małej „pięćsetki” Fiat wprowadza na rynek jej kuzyna – model 500L. Stylizacja sprytnie skrywa wymiary nadwozia minivana, który tak naprawdę jest autem o rozmiar-półtora od „500” większym.

Kabina jest mocno przeszklona, bardzo przestronna, a tylna kanapa ma funkcję przesuwania; przy czym nawet odsunięta maksymalnie do tyłu pozostawia ponad 340 l na bagaż.

W ofercie znajdą się trzy silniki: benzynowe 1.4 (95 KM) i 0.9 turbo (105 KM) oraz turbodiesel 1.3 Multijet (85 KM).

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 09/12

Zobacz również:
REKLAMA