Przydatne aplikacje na telefon [Dieta, zakupy, produkty spożywcze]

Analiza składu produktów na sklepowej półce, prześwietlenie, czy ta świetna promocja rzeczywiście jest taka świetna i zniżki w restauracjach w zamian za rzetelną recenzję. To wszystko masz na wyciągnięcie ręki, bo w swoim telefonie.

shutterstock.com

Yazio

Intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja, która pomaga zrzucić parę kilo albo dołożyć parę kilo mięśni. Na początku wyznaczasz sobie cel, wprowadzasz aktualne dane (wagę, wzrost i wiek), a następnie apka podpowiada, ile kalorii dziennie potrzebujesz, i pomaga kontrolować, ile już dostarczyłeś. Ty wpisujesz, co już zjadłeś i ile tego było, a ona to przelicza na kalorie. Dzięki temu np. od razu po śniadaniu wiesz, ile jeszcze kalorii możesz lub powinieneś zjeść tego dnia.

W podstawowej wersji darmowa na obu platformach. Jest też bardziej rozbudowana wersja pro, ale za nią trzeba już zapłacić od 39 zł na miesiąc wzwyż.

ZOBACZ: Przegląd popularnych diet

Zdrowe zakupy

Zamiast analizować skład każdego produktu lub szukać w internecie rankingu najlepszych keczupów w roku 2020, wystarczy że odpalisz aplikację i zeskanujesz kod kreskowy. Na ekranie pojawi się analiza składu z graficznymi oznaczeniami poszczególnych składników. Szkodliwe reprezentują smutne buźki świecące na czerwono i pomarańczowo, a korzystne lub neutralne dla zdrowia są zielone i uśmiechnięte.

Żółte oznaczenia są opisane jako podejrzane – nie zrobią Ci krzywdy, ale lepiej nie sięgać po nie zbyt często. Kosztem 35 MB pamięci w telefonie możesz do minimum skrócić wizytę w sklepie i zakończyć ją z koszykiem pełnym samych dobroci. Funkcja proponowanych alternatyw wymaga jeszcze dopracowania, bo nam jako alternatywę tuńczyka w puszce zaproponowano „miniatury matematyczne”, ale podstawowa funkcja działa bardzo dobrze.

Darmowa. iOS i Android.

PRZECZYTAJ: Czy telefon ogłupia?

Skaner kodów kreskowych

Powiązana z serwisem Ceneo apka, która pozwala szybko sprawdzić, czy te przecenione buty są rzeczywiście w tak atrakcyjnej cenie, jak sugeruje naklejka z napisem OKAZJA!!! Po zeskanowaniu kodu apka szybko łączy się z Ceneo i pokazuje, za ile daną rzecz możesz kupić online. Nie wszystkie produkty są w bazie danych, ale jest ich na tyle dużo, że warto apkę zainstalować, by nie przepłacać. Zajmuje tylko 10 MB.

Darmowa. iOS i Android

Finebite

50% zniżki na rachunek w knajpie w zamian za rzetelny feedback. To uczciwy układ, w którym nie ma przegranych. Ty nie musisz wydawać fortuny na obskoczenie wszystkich nowych miejscówek, a restauratorzy zyskują kanał do komunikacji ze swoimi klientami. Aplikacja zrzesza ponad 500 restauracji w całej Polsce, które oferują wszystkie dania z karty za połowę ceny w zamian za recenzję na koniec wizyty. Codziennie w apce pojawiają się rezerwacje na kolejny dzień. Zwykle na każdą restaurację przypada jeden stolik, więc kto pierwszy, ten lepszy. Po wyżerce znajdziesz w aplikacji obszerną ankietę, w której możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami i poczuć jak Gordon Ramsey albo Magda Gessler. Tylko bez rzucania talerzami.

Darmowa. Android i iOS.

REKLAMA