Przydatne aplikacje na smartfona i tablet

James Bond musiał przejść długie szkolenie, by dostać licencję szpiega. Ty nie musisz tracić czasu. Dziś aplikacje mobilne mogą uczynić z Ciebie superagenta, który poradzi sobie w każdej sytuacji. Sprawdź, co warto zainstalować na swoim smartfonie i tablecie.

mężczyzna ze smartfonem Maridav, shutterstock.com
fot. Maridav, shutterstock.com

W każdym odcinku Bond ma do dyspozycji gadżet, który ratuje go z opresji. A to samochód z katapultą, a to wybuchowe pióro, innym razem zegarek z potężnym magnesem...

REKLAMA

Jednak największym atutem Bonda są nadludzkie wręcz umiejętności. Zna wszystkie większe miasta świata i kilka języków, świetnie prowadzi, czuje się równie dobrze wśród przestępców, jak i na królewskim dworze.

Oprócz tego oczywiście jest zabójczo przystojny, kobiety ścielą mu się u stóp, mężczyźni też, chociaż zazwyczaj powaleni ciosem pięści lub strzałem z Walthera PPK.

Jeśli chciałbyś tak jak James, James Bond, odnosić wyłącznie sukcesy, zapewnij sobie wsparcie mobilnych aplikacji. Będziemy dla Ciebie jak filmowy Q. Dajemy gadżety.

Ty wybierasz i korzystasz. Urody ani powodzenia u kobiet nie zapewniamy, nie udało nam się bowiem znaleźć sensownej aplikacji, która załatwi to za Ciebie. Nie stawiamy Ci też zarzutu szpiegostwa, więc ograniczymy się do aplikacji, które pomogą Ci wybrnąć z kłopotów w życiu codziennym.

1. Titanium Backup

Aplikacji do backupowania kontaktów jest sporo, jednak ten program zapewnia bezpieczeństwo totalne. Pozwala zrobić kopię zapasową całego systemu ze wszystkim, co się w nim znajduje.

Przy czym największą zaletą jest to, że zapisana na karcie pamięci kopia zachowuje również wszystkie zainstalowane przez użytkownika aplikacje.

2. Swiss Army Knife

Jak sama nazwa wskazuje, jest to cyfrowy, wielofunkcyjny scyzoryk, czyli zestaw narzędzi, które przydadzą Ci się w najmniej oczekiwanych momentach.

W darmowej wersji znajdziesz linijkę, latarkę, kompas, rozbudowany kalkulator, szkło powiększające i poziomnicę. Warto mieć przy sobie.

3. Signal Finder

W mieście raczej Ci się nie przyda, ale jeśli wybierasz się gdzieś, gdzie zasięg może być słaby, ściągnij sobie ten program. Signal Finder lokalizuje Twój telefon i wskazuje, gdzie znajdują się najbliższe stacje bazowe.

Na wsi lub w lesie będziesz wiedział, w którą stronę iść, żeby zadzwonić do szefa/ żony, że trochę się spóźnisz.

4. Cam Scanner

Ile razy robiłeś zdjęcia dokumentów lub stron z książki, żeby nie musieć przepisywać, a potem kląłeś na czym świat stoi, bo nie dało się tego przeczytać? Ta aplikacja to ogromny krok do przodu.

Kładziesz tekst na stole, robisz zdjęcie tekstu i po kilku sekundach tekst zapisuje się jako naprawdę czytelny pdf.

5. Androidlost

Ten program pozwala Ci zarządzać telefonem, gdy stracisz go z zasięgu wzroku. Po zintegrowaniu ze stroną pozwala zdalnie zmusić telefon do włączenia alarmu, nawet gdy jest w trybie cichym, pozwala go zlokalizować.

A gdy ktoś Ci go ukradnie, a jeśli złodziej zmieni kartę, i tak pomoże Ci go znaleźć. Koniecznie.

6. Dalmierz Smart Measure

Jeśli podczas pobytu w Paryżu zapomnisz, ile metrów ma wieża Eiffla, ta aplikacja pozwoli Ci szybko ją zmierzyć. Potrafi też szybko powiedzieć, ile metrów dzieli Cię od obiektu, np. od drugiej ściany pokoju.

Wyniki nie są wprawdzie idealnie precyzyjne, ale strzelać z tego przecież nie będziesz.

Sony Xperia T

Telefon Jamesa Bonda. Jak przystało na gadżet agenta 007, ma wszystko, co potrzebne, i jeszcze trochę mocy w zapasie . Bo nigdy nie wiadomo.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

1. Obraz ostry jak brzytwa

Wyświetlacz HD Reality Display o przekątnej 4,6 cala, z technologią Mobile BRAVIA® Engine, zapewniający nadzwyczajną ostrość obrazu. Rozpoznasz twarz nawet na trzecim planie.

2. Aparat fotograficzny szybki jak pocisk

Aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture, umożliwiającą przejście aparatu ze stanu spoczynku do fazy wykonania zdjęcia w niewiele ponad sekundę.

3. Filmy w jakości full HD

Możliwość nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 1080p HD oraz przednia kamera 720p HD. Na wypadek, gdyby trzeba było odczytać tablice rejestracyjne auta terrorystów.

Sony Xperia S

Tablet, który nie boi się wody, dzieci, ani nawet szefa. Jest lekki, solidnie zbudowany i – dzięki procesorowi Nvidia Tegra 3 – szybki.

Producenci, Dystrybutorzy
fot. Producenci, Dystrybutorzy

1. Konta użytkownika

Możesz zdefiniować konta użytkowników, nadając im różne prawa dostępu. Nie będziesz już się bał dać pobawić się dziecku, drżąc, że zajrzy tam, gdzie nie trzeba.

2. Odporny na zachlapania

Gładka powierzchnia tabletu jest wodoodporna. Niestraszne mu wylana kawa czy upaćkanie lodami. Deszcz też nie zamąci jego wydajnej pracy.

3. Oparty na Adroidzie

Rynek tabletów zdominował iPad, ale ten tablet ma szansę podbić serca wszystkich przyzwyczajonych do Androida i do ogromnej ilości androidowych, darmowych aplikacji.

MH 11/12

REKLAMA