Transkrypcja na żywo
W zasadzie ta aplikacja została pomyślana jako pomoc dla ludzi niesłyszących, ale można też jej użyć do robienia szybkich notatek głosowych, które później łatwo przeniesiesz do pliku tekstowego. W największym skrócie – w czasie rzeczywistym przekłada mowę na pismo. Bardzo dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem polszczyzny, słabiej z interpunkcją, ale już bez przesady – kropki i przecinki można powstawiać potem. Działa tylko gdy jesteś online, ale kiedy nie jesteś w dzisiejszych czasach?
Darmowa. Tylko Android.
ZOBACZ: Najlepsze podcasty o zdrowiu
What3Words
Odrobina humanizmu w świecie cyfr. Oczywiście, korzystając z Google Maps, możesz wysłać swoją lokalizację w postaci ciągu cyfr, ale możesz też, dzięki tej apce, opisać każde miejsce na Ziemi trzema słowami. Twórcy what3words podzielili całą planetę na kwadraty 3 x 3 m i każdemu kwadratowi przypisali trzy słowa. Teraz, stojąc w samym środku niczego, możesz zadzwonić do kumpla i powiedzieć, że jesteś w punkcie ///poezja.zdolni.piłki, a on sobie to znajdzie na stronie what3words.com. Żartujemy. To miejsce wcale nie jest środkiem niczego.
Darmowa. iOS i Android.
Going
Jeśli chcesz wiedzieć, co się dzieje w Twoim mieście, to zainstaluj koniecznie. Oprócz tego, że apka poinformuje Cię o koncertach, projekcjach, spektaklach, a nawet warsztatach jogi, to jeszcze umożliwia ustawienie przypomnień, żeby nie przegapić. Teoretycznie pozwala też na zakup biletów, ale sądząc po komentarzach, ta funkcja jest jeszcze chyba do dopracowania. Poza tym – super!
Darmowa. iOS i Android
PRZECZYTAJ: Najlepsze podcasty o treningu
Collect
Często korzystasz z WeTransfera? Ta apka to – w uproszczeniu – WeTransfer na mobile. Możesz sobie stworzyć w niej np. tablicę, do której dodasz zdjęcia, dwa pedeefy i jedno wideo, a następnie podzielić się zawartością tej tablicy z innymi użytkownikami, np. wysyłając link Messengerem czy nawet przez SMS. Odbiorca może to otworzyć w telefonie, ale również w przeglądarce na desktopie. No i, oczywiście, jeśli dostaniesz coś od kogoś WeTransferem, w collect możesz to obejrzeć i pobrać z poziomu telefonu.
Darmowa. Android i iOS.
Mojo
Nudzi Cię już dodawanie wciąż takich samych zdjęć na Instagrama? Skończyły się pomysły na insta stories? Mojo pomoże Ci nieco ożywić relacje. Nawet jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w animowaniu czy edycji wideo, możesz – korzystając z szablonów (są darmowe i płatne) – błyskawicznie przygotować ruszającą się, atrakcyjną wizualnie relację z edytowalnymi tekstami i efektami. Biblioteka szablonów jest bogata, więc posty nie będą powtarzalne. Jeśli zdecydujesz się na wersję płatną, będziesz mógł przygotować własne szablony, np. z logo firmy.
Darmowa na systemy iOS oraz Android.
Ratunek
Ta aplikacja bardzo ułatwia wezwanie pomocy w górach i nad wodą, kierując Cię bezpośrednio do odpowiedniego oddziału WOPR, GOPR lub TOPR. Możesz w niej też zapisać swoje dane dotyczące grupy krwi, przewlekłych chorób, alergii czy zażywanych leków, dzięki czemu zyskasz pewność, że służby ratownicze będą dysponować wszelkimi niezbędnymi informacjami. Aplikacja nadaje także sygnały lokalizacyjne, które ułatwią odnalezienie Ciebie nawet w największej głuszy. Tylko pamiętaj: żeby to działało, smartfon nie może się rozładować. Dlatego pamiętaj o jego naładowaniu i o powerbanku.
Darmowa na Android i iOS.