Przyczepki i foteliki rowerowe – test MH

 „Siedzi z dzieckiem w domu” – mawia się o rodzicu, który akurat opiekuje się maluchem. Ty siedź, ale na rowerze, a berbecia wsadź w któryś z tych sprzętów. Będzie zachwycony.

Przyczepki i foteliki rowerowe fot. materiały prasowe

Już dawno minęły czasy, kiedy opieka nad dzieckiem wymagała rezygnacji z własnych zainteresowań i ambicji. Dziś aktywni rodzice mają do dyspozycji masę gadżetów, pozwalających bezpiecznie podróżować czy uprawiać sport z potomkiem u boku. Warto z nich skorzystać, bo, po pierwsze, spełniony rodzic to lepszy rodzic, a po drugie – dziecko uczy się przez naśladowanie. Zastanów się, czy wolisz, żeby obserwowało Cię oglądającego sport w telewizji czy dbającego o własną kondycję fizyczną? Odpowiedź jest oczywista. Poza tym dziecko od małego spędzające aktywnie czas na świeżym powietrzu będzie zdrowsze, sprawniejsze i... wcześniej senne. A jak wie każdy rodzic, o 20 podpierający się nosem ze zmęczenia, tego ostatniego czynnika nie można bagatelizować. To jak? Wybieramy sprzęt i w drogę?

REKLAMA

Przyczepki i foteliki rowerowefot. materiały prasowe

1. Weehoo Thrill, przyczepka rowerowa

 • cena: 2999 zł; activebabyshop.pl

Raport z testu

To sprzęt angażujący dziecko w aktywną jazdę. Przyczepka ma niezależny łańcuch, więc dziarsko pedałujący przedszkolak może pomóc rodzicowi napędzać pojazd. To świetne rozwiązanie dla starszych dzieci, które na własnych rowerkach nie pokonają dłuższej trasy, zaś w tradycyjnych przyczepkach się nudzą. Tutaj maluch może odpoczywać lub pedałować, kiedy chce. Solidna konstrukcja na jednym kole umożliwia pokonywanie wąskich ścieżek. Minus? Cały długi wehikuł trzeba pewnie oprzeć przy wpinaniu i wypinaniu dziecka, bo jest bardzo wywrotny.

Parametry

 • Wiek dziecka – 2-7 lat 
 • Waga dziecka – do 36 kg
 • Waga sprzętu – 11 kg

Przyczepki i foteliki rowerowefot. materiały prasowe

2. Thule Chariot Sport, wielofunkcyjna przyczepa sportowa

 • cena: 5969 zł; thule.com

Raport z testu

W podstawowej wersji służyć może za wózek spacerowy oraz przyczepkę rowerową. To sprzęt przemyślany w każdym calu. Regulowane zawieszenie z resorami piórowymi zapewnia płynną jazdę po nierównym terenie, a zintegrowane z ramą kółka spacerowe umożliwiają odpięcie przyczepki i kontynuowanie wycieczki spacerem. Wyciągana, miękka tapicerka łatwo się pierze, a odchylane oparcie siedzenia umożliwia dziecku odpoczynek. Nie mam garażu, więc doceniam, że po złożeniu wszystkie elementy przyczepki mieszczą się w jej wnętrzu. Boli jedynie wysoka cena.

Parametry

 • Wiek dziecka – od ok. 10 miesięcy
 • Waga dziecka – do 22 kg
 • Waga sprzętu – 14 kg

Przyczepki i foteliki rowerowefot. materiały prasowe

3. Cybex Zeno, wielofunkcyjna przyczepka sportowa

 • cena: 3399 + 599 zł; cybex-online.com

Raport z testu

W wersji podstawowej kupujesz wózek biegowy, który przy pomocy dodatkowych zestawów możesz przekształcić m.in. w przyczepkę rowerową. Bardzo ładną i wygodną przyczepkę rowerową, ale do jazdy miejskiej, po równym terenie. To minus dla miłośników dzikich szlaków. Sprzęt składa się szybko i bez użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki ruchomemu przegubowi holowniczemu przyczepka jest zwinna i nie utrudnia jazdy. A komfort dziecka? Pompowane koła, miękka tapicerka, miejsce na butelkę i zabawki, moskitiera, osłona UV, folia przeciwdeszczowa. Ja zazdrościłam

Parametry

 • Wiek dziecka – od 6 miesięcy
 • Waga dziecka – do 22 kg
 • Waga sprzętu – 12,5 kg

Przyczepki i foteliki rowerowefot. materiały prasowe

4. Bobike Tour Exclusive Plus, fotelik tylny mocowany na ramie

 • cena: 529 zł; bikeovo.pl

Raport z testu

Fotelik montowany jest do ramy roweru na specjalnym stelażu. Gdy już go zamontujesz, wpinanie i wypinanie samego fotelika trwa sekundy. Ponadto sprzęt wystarczy Ci naprawdę na długo, bo dzięki wysuwanym podnóżkom oraz zagłówkowi rośnie razem z dzieckiem. Mocno rozbudowane osłony boczne ograniczają maluchowi pole widzenia, za to zapewniają naprawdę świetną ochronę podczas upadku. Minusem jest brak kontroli nad dzieckiem: trudno bez zatrzymywania się zerknąć, czy maluch śpi, jaki ma nastrój lub czy czegoś mu nie trzeba.

Parametry

 • Wiek dziecka – 9 miesięcy-5 lat
 • Waga dziecka – 9-22 kg
 • Waga sprzętu – 5,9 kg

Przyczepki i foteliki rowerowefot. materiały prasowe

5. Bobike Go Mini, fotelik przedni mocowany na kierownicy

 • cena: 249 zł; bikeovo.pl

Raport z testu

Fotelik montowany na kierownicy roweru sprawia, że podczas wycieczki cały czas masz dziecko przed sobą: możesz z nim rozmawiać, pokazać widok, pogłaskać. Mój syn był tym zachwycony, ja zresztą też. Mniej podobało mi się, że podczas jazdy dotykałam kolanami siedziska – długonodzy rodzice mogą mieć z tym problem. Kolejny minus: brak wsparcia główki. Śpiącego dziecka nawet na postoju nie da się wygodnie ułożyć. Pozytywnym zaskoczeniem jest za to stabilność roweru i brak problemów z podjazdami pod krawężniki. Na krótsze wycieczki to sprzęt idealny.

Parametry

 • Wiek dziecka – 9 miesięcy-3 lata
 • Waga dziecka – 9-15 kg
 • Waga sprzętu – 2,9 kg
REKLAMA