[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Premiera MH: Mercedes SL 63 AMG

Na świecie są samochody i samochody. Jeśli masz wątpliwości, do której grupy należy Mercedes SL 63 AMG, lepiej dalej nie czytaj. Oto najnowsza odsłona sportowego kabrioletu spod znaku trójramiennej gwiazdy.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Mówiąc wprost, SL 63 AMG to jeden z tych samochodów, które wystarczy raz zobaczyć i usłyszeć, by na zawsze mieć benzynę we krwi. Niski, rozpłaszczony, z szeroko rozstawionymi kołami SL wygląda jak przymalowany do jezdni.

Długa pokrywa silnika kończy się szerokim wlotem powietrza, a po bokach nadwozia są charakterystyczne „chrapy” – symbol najmocniejszych Mercedesów. Sercem auta jest najnowsza tajna broń AMG –jednostka 5.5 V8 biturbo, rozwijająca moc 537 KM, którą – wybierając pakiet „AMG Performance” – można podnieść do 564 KM.

REKLAMA

Mimo tej mocy auto jest tak cywilizowane, że można nim jeździć po bułki. Natomiast po wciśnięciu gazu do podłogi setka pęka po 4,3 s i nie zdziwiłbyś się, gdybyś we wstecznym lusterku zobaczył znikającą kulę ziemską. Cena – jedyne 750 tys. zł. Lakier metalik w standardzie.

1. Kabina

Najnowsza technika ubrana w klasyczny garnitur. Detale – włókno węglowe, spłaszczona kierownica i fantastyczne wyloty klimatyzacji.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Silnik

5.5 V8 plus dwie turbosprężarki. Do tego ścieżka dźwiękowa, która jest samochodowym odpowiednikiem heavymetalowego koncertu.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Autokonkurenci

1. BMW M6

Cabrio M6 w najnowszym wcieleniu zachowuje miękki dach, a pod maską ma jednostkę 4.4 V8 biturbo, która wytwarza 560 KM mocy i na tamtą stronę 100 km/h przenosi w 4,3 s. Z ceną 630 tys. zł wygląda na tle konkurentów jak superokazja.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Ferrari California

Podstawowe dane: 100 km/h w 3,8 s, cena – 900 tys. zł. Otwierający ofertę Ferrari coupe kabriolet ma fantastyczny, wysokoobrotowy, wolnossący silnik 4.3 V8 o mocy 490 KM. Dźwięk silnika i wrażenia z jazdy uzależniają silniej niż kokaina.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 10/12  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij