• Men's Health
  • Hi-tech
  • Polska gra roku osiągnęła złoty status. Premiera Dying Light 2: Stay Human 4 lutego 2022 roku niezagrożona

Polska gra roku osiągnęła złoty status. Premiera Dying Light 2: Stay Human 4 lutego 2022 roku niezagrożona

Na drodze do premiery hitu Techlandu nie powinno stanąć już nic. Gra Dying Light 2 Stay Human zyskała złoty status, a to oznacza, że produkcja jest już gotowa na swoją premierę. I zapowiada się znakomicie.

Dying Light 2 Dying Light 2

Pierwsze Dying Light było więcej niż świetne. Postapokaliptyczna gra z zombie i parkourem w rolach głównych okazała się niesamowicie grywalna, sprawiająca masę frajdy - i to przez długie godziny. Prosty patent zmieniający w zasadzie o 180 stopni zasady rozgrywki za dnia i w nocy (w świecie wirtualnym, rzecz jasna) był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dodać do tego bardzo dobry dodatek i wyjątkowo długie wspieranie gry przez wydawcę - oto przepis na prawdziwy hit.

A dosłownie za chwilę, bo już 4 lutego otrzymamy tego hitu kontynuację. Debiutowi Dying Light 2 Stay Human nie przeszkodzi już nic, bo gra otrzymała tzw. złoty status, a to oznacza, że produkcja została ukończona, a tłocznie płyt mogą pracować już pełną parą.

Dying Light 2 ukaże się na PC oraz na konsolach poprzedniej (PS4, Xbox One) oraz obecnej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S). Podczas czwartowego pokazu Dying to know wydawca zdecydował się pokazać fragmenty rozgrywki z każdej z docelowych platform (wideo poniżej) i trzeba przyznać, że całość nawet na leciwych konsolach prezentuje się znakomicie. To o tyle ważne, że przecież każdy z nas w pamięci ma jeszcze problematyczną - co i tak uznajmy za eufemizm - premierę polskiego Cyberpunka 2077. Oby tym razem gracze mogli w dniu debiutu nowego tytułu w pełni zachwycać się światem przedstawionym, historią i gameplayem, a nie irytować się na wszechobecne błędy i niedociągnięcia. Mocno trzymamy kciuki.

O czym opowiada Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 Stay Human osadzone jest aż 15 lat po akcji z pierwszej części. Nie jest to więc bezpośrednia kontynuacja hitu Techlandu. Wirus Harran od tamtej pory zdążył już wielokrotnie zmutować oraz zabić i zamienić w zombie sporą część światowej populacji. Bohater Stay Human trafia do fikcyjnego miasta gdzieś w Europie w poszukiwaniu leku (ciekawe, jaki procent społeczeństwa uznałoby go za medyczny eksperyment...), ale szybko okaże się, że nastawione wrogo wobec siebie frakcje pozostałych przy życiu stanowią nie mniejsze zagrożenie niż sam wirus. Sounds familiar?

Obejrzyj cały, finałowy odcinek Dying to know:

Rozgrywka Dying to Light 2 Stay Human

Gra oferować będzie rozgrywkę podobną do tej, którą znamy z części pierwszej - czekać będzie nas więc sroga rozwałka oraz imponująco zrealizowany parkour. Twórcy większy nacisk niż poprzednio mają położyć na fabułę gry i jej klimat. W dodatku miasto żywo reagować ma na podejmowane przez nas wybory i wiązanie się z konkretnymi frakcjami obecnymi w grze. Całą grę - od napisów początkowych aż po końcowe - będzie można przejść z kumplem w trybie kooperacji.

A oto świeżutki trailer z wczorajszego pokazu Dying to know:

Dying Light 2 Stay Human

  • Premiera: 4 lutego 2022 roku
  • Producent: Techland
  • Wydawca: Techland
  • Polski dystrybutor: Cenega
  • Platformy docelowe: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
Zobacz również:
REKLAMA