PlayStation otrzyma odpowiednik Xbox Game Pass

Narzekasz na zbyt dużą ilość subskrypcji w portelu? Spokojnie, niedługo dołożysz kolejną.

PlayStation Spartakus fot. shutterstock.com

Jak donosi agencja prasowa Bloomberg, Sony Interactive Entertainment pracuje nad nową subskrypcją, która ma być odpowiedzią na Xbox Games Pass. Źródłem tej – jakby nie patrzeć – sensacyjnej informacji są osoby „zaznajomione” z planami i dokumentami Sony.

Według Bloomberga nowa usługa nosi kryptonim „Spartakus” i będzie zapewniać graczom dostęp do obszernego katalogu gier za miesięczną opłatą. PlayStation ma zaoferować nie tylko gry z PS5 i PS4, ale też klasyczne tytuły z PS1, PS2 i PS3.

Usługa ma podobno połączyć obecne abonamenty PlayStation, czyli PlayStation Plus i PlayStation Now.

Dla niewtajemniczonych:

  • PlayStation Plus to subskrypcja umożliwiająca granie online. Oprócz rozgrywki wieloosobowej, „Plus" oferuje też kilka „bezpłatnych” tytułów co miesiąc.  
  • Z kolei PlayStation Now umożliwia graczom strumieniowe i pobieranie obszernego katalogu gier na dysk. To coś w stylu Game Passa, ale – w przeciwieństwie do usługi Microsoftu – próżno w nim szukać głośnych premier.

Sony Interactive Entertainment chce, by „Spartakus” oferował wszystko, co oferują PS Plus i PS Now. Według insiderów Sony planuje utrzymywać „Plusa” jeszcze przez jakiś czas, natomiast marka PS Now ma niedługo zakończyć swój żywot.

Przedstawiciele Sony Interactive Entertainment póki co milczą, ale wydaje nam się, że oficjalne ogłoszenie może pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Źródła twierdzą, że premiera „Spartakusa” odbędzie się wiosną 2022 roku.

Usługa ma być dostępna na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zobacz również:
REKLAMA