Już jest! Pierwszy gameplay z Call of Duty: Vanguard

Fani drugowojennych strzelanek mogą zacierać ręce.

Call of Duty: Vanguard fot. press.activision.com

Po ciepło przyjętym Call of Duty WWII, seria wydawana przez Activision ponownie wraca do czasów II Wojny Światowej. Fabuła Call of Duty: Vanguard będzie rozgrywać się na czterech frontach: wschodnim, zachodnim, w Afryce Północnej i na Pacyfiku. Podczas kampanii stoczymy podniebne pojedynki nad atolem Midway, będziemy bronić Stalingradu jako snajper, weźmiemy udział w spadochronowym desancie na Normandię i staniemy w szeregach „Szczurów Tobruku" na Czarnym Kontynencie. 

REKLAMA

Bohaterowie, w których wcielimy się podczas rozgrywki, zostali wykreowani na bazie prawdziwych postaci. Pierwszego z nich poznaliśmy podczas wczorajszej prezentacji.

Stalingrad w ogniu

Niespełna dziesięciominutowy fragment rozgrywki, który pokazano w trakcie Gamescomu, przybliżył nam sylwetkę Poliny Petrovej – radzieckiego snajpera ze 138. dywizji strzeleckiej Armii Czerwonej. Inspiracją do stworzenia bohaterki była Lyudmila Pavlichenko – najskuteczniejszy żeński snajper w historii. 

Pokazowy fragment Call of Duty: Vanguard zaczyna się w Stalingradzie. Polina musi wydostać się z płonącego miasta, które zostało właśnie przejęte przez Nazistów. Zobaczcie, jak gra prezentuje się w akcji.

Jak przystało na Call of Duty, w pokazowym demo nie brakuje wartkiej akcji i efektownych skryptów. Mamy nadzieję, że pozostałe misje będą wyglądały równie dobrze, a bohaterowie będą nie mniej intrygujący. Zapowiada się kawał niezłej strzelanki.

Premiera: 5 listopada

Zobacz również:
REKLAMA