PS5 w Polsce już 19 listopada. Znamy cenę

W końcu. Znamy datę premiery i cenę PlayStation 5. Podczas wczorajszego PlayStation 5 Showcase Sony zdecydowało się podać szczegóły. PS5 zadebiutuje w Polsce już w listopadzie. 

PlayStation 5 Materiały prasowe Sony

Na szczegóły dotyczące kolejnej generacji nigdy nie musieliśmy czekać tak długo. Wszyscy wiedzieliśmy, że PS5 zadebiutuje w tzw. okresie świątecznym, co w języku elektroniki oznacza czas tuż przed Świętem Dziękczynienia (które w tym roku przypada 25 listopada). Sony uparcie unikało jednak podania jakichkolwiek konkretów. Aż do wczoraj.

ZOBACZ TEŻ: Gry komputerowe - 5 korzyści dla zdrowia.

Data premiery i cena PlayStation 5

Podczas wczorajszego PlayStation 5 Showcase dowiedzieliśmy się, że pierwsi gracze podłączą do swoich telewizorów PS5 już 12 listopada. To właśnie wtedy będzie miała miejsce premiera w Stanach, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Reszta świata, czyli np. Europa (tak, to drobna ironia) wraz z Polską będą musiały poczekać tydzień dłużej. PS5 zadebiutuje u nas 19 listopada 2020 roku.

Konsolę w wersji z napędem optycznym (UHD) wyceniono na 499,99 dolarów (oraz 499,99 euro). W Polsce kosztować będzie ona 2299 zł. PS5 Digital Edition to wydatek o 100 dolarów (i euro) niższy. Wersja bez napędu w polskich sklepach kosztować będzie 1849 zł.

Można już składać zamówienia przedpremierowe

Nie potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi Sony, według których wszyscy gracze mieli być poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem o tzw. preorderach. Te ruszyły bez żadnej wzmianki podczas PlayStation 5 Showcase dziś rano. Początkowo konsole można było zamówić w Media Markt, po kilku godzinach dołączyły do niej inne sklepy (NeoNet, Empik, Media Expert). Warto zaklepać sobie swój egzemplarz, 19 listopada może być bowiem problem z dostępnością (#pandemia).

Jednocześnie można już składać zamówienia na akcesoria do PS5. Oprócz dodatkowego pada DualSense (319 zł) najciekawiej prezentują się słuchawki Pulse 3D Wireless Headset, które zaskoczyły ceną - kosztować będą (a w zasadzie już tyle kosztują) 449 zł. Spodziewaliśmy się więcej.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: The Last of Us Part II - recenzja

Jest jeszcze jedna, tym razem zła wiadomość

Potwierdzając, że wraz z PS5 premierę będą miały m.in. takie gry jak Marvel's Spider-Man: Miles Morales czy remake Demon's Souls, Sony przemyciło informację o podwyżce cen swoich ekskluzywnych tytułów AAA. 79,99 euro oznacza, że gry w pudełkach będą teraz kosztować w Polsce około 350 zł. 

 

Zobacz również:
REKLAMA