[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Opony zimowe: jakie wybrać?

Jest tylko jeden sposób, w jaki trzeba potraktować zimowe opony – dokładnie tak samo, jak ubezpieczenie. Wystarczy, że zimówki chociaż raz uchronią Cię przed drobną stłuczką – a są szanse, że zrobią to więcej niż raz – i wydatek na nie zwróci się z naddatkiem.

zimowe opony fot. Anna Grigorjeva, shutterstock.com
1. Continental WinterContact TS 850

Zimowe ogumienie Continentala z serii TS to jedne z najpopularniejszych „zimówek” na rynku. Nowa konstrukcja ma o 10 proc. więcej „gryzących” krawędzi bieżnika (wykorzystywanych podczas przyspieszania i hamowania) oraz o 20 proc. więcej, kiedy trzeba przenieść siły boczne, czyli podczas pokonywania zakrętów.

Jest przeznaczona do samochodów kompaktowych oraz klasy średniej.

Rozmiary: 15-16 cali

REKLAMA

2. Goodyear UltraGrip 8

Performance Z kolei Goodyear przedstawia oponę zimową o wysokich osiągach, zapewniając przy tym, że nowa mieszanka gumy utrzymuje elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach.

Producent zdradza też, że podczas hamowania centralne żebro bieżnika w kształcie piły działa jak pług śnieżny, natomiast podczas przyspieszania poprawia właściwości trakcyjne. Do aut klasy średniej i wyższej.

Rozmiary: 15-17 cali

3. Michelin Latitude Alpin

Jedną z dwóch nowości Michelina na sezon 2012/2013 jest opona Latitude Alpin – przeznaczona do największych i najmocniejszych SUV-ów. W porównaniu do opony poprzedniej generacji nowe dzieło Michelina ma zmienioną konstrukcję, inną mieszankę gumy i inną rzeźbę rowków bieżnika.

Producent podaje, że w efekcie droga hamowania na śniegu jest krótsza o 2 metry, natomiast na lodzie aż o 4 m.

Rozmiary: 16-21 cali

4. Nokian WR D3

Przeznaczona do małych oraz kompaktowych samochodów rodzinnych, nowa opona Nokiana ma charakterystyczny bieżnik z rowkami à la ostro zakończone strzałki.

Pomaga on radzić sobie z tym, co w zimowych warunkach jest najbardziej niebezpieczne, czyli z wodą i błotem pośniegowym. Opona WR D3 ma też zmniejszone opory toczenia, pozwala więc oszczędzać paliwo.

Rozmiary: 13-17 cali

5. Pirelli Scorpion Winter

Konstrukcja najnowszego dzieła Pirelli, poza tradycyjnie w wypadku nowych opon poprawionymi mieszankami gumy, uwzględnia też wymagania, jakie przed oponami stawiają współczesne systemy kontroli trakcji oraz układy ABS.

Pirelli zapewnia też, że Scorpion Winter jest mniej hałaśliwa i bardziej żywotna. Dedykowana do kompaktowych i dużych crossoverów oraz SUV-ów.

Rozmiary: 16-21 cali

MH 11/12

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij