Olympus - nie tylko pod choinkę

Uwielbiamy czekać na prezenty, ale lubimy również sprawiać je sobie sami. A teraz jest najlepsza ku temu okazja. Koniec roku to zwykle czas podsumowań i planów na nachodzące miesiące. Określamy cele i staramy się je osiągać. Jeśli podróże dalekie i bliskie są Twoim stylem życia, to na pewno wiesz, że dobrze spakowana walizka to podstawa udanego wypadu. Sztuką jest zabrać wszystko, co niezbędne – bez ryzyka przekroczenia limitu bagażu. Każdy z nas lubi zachować wspomnienia nie tylko w pamięci, dlatego wszędzie tam, gdzie planujemy być warto zabrać ze sobą towarzysza. Mały bezlusterkowiec marki Olympus sprawdzi się doskonale.

Olympus

Najnowszy model serii OM-D – E-M10 Mark III to idealny towarzysz każdego wyjazdu. Jest lekki i łatwy w obsłudze. Intuicyjnie rozmieszczone przyciski pomogą zrobić świetne zdjęcia i nagrać doskonałe filmy w jakości 4K. OM-D E-M10 Mark III jest kompaktowy, dlatego można mieć go zawsze pod ręką. Został wyposażony w wizjer, lampę błyskową oraz moduł Wi-Fi.

Intuicyjnie rozmieszczone przyciski pomogą zrobić świetne zdjęcia i nagrać zachwycające filmy w jakości 4K. Bezlusterkowiec posiada dotykowy, odchylany ekran LCD, metalowe pokrętła oraz przyciski z czytelnymi opisami. Dla tych, którzy cenią zarówno jakość, jak i styl zaprojektowano skórzany pokrowiec dostępny w brązowej oraz czarnej wersji kolorystycznej.

Olympus

Wbudowany moduł Wi-Fi oraz aplikacja Olympus Image Share (OI.Share) pozwalają z łatwością udostępniać zdjęcia oraz filmy bez korzystania z komputera. Po połączeniu aparatu z aplikacją zainstalowaną na smartfonie lub tablecie można używać tych urządzeń, aby np. zdalnie zwalniać migawkę lub dodawać do swoich zdjęć dane GPS.

Lekki, niewielki i bardzo stylowy bezlusterkowiec serii PEN jest kompatybilny z ponad 20 dostępnymi obecnie obiektywami M.Zuiko, m.in. z M.Zuiko Digital 45 mm F1.8, który pozwala uzyskać imponujące efekty, takie jak miękkie rozmycie tła (bokeh). Najnowszy model – PEN E-PL9 dzięki wydajnej stabilizacji matrycy oraz nagrywaniu w rozdzielczości 4K PEN E-PL9 zrobi nie tylko piękne zdjęcia, ale także nakręci doskonałej jakości filmy.

Aparat posiada wbudowaną lampę błyskową i pozwala publikować zdjęcia w sieci dzięki Wi-Fi oraz systemowi Bluetooth. Selfie w jakości do druku? Żaden problem. po odchyleniu ekranu E-PL9 automatycznie przełącza się w tryb selfie. A przed opublikowaniem zdjęć na portalach społecznościowych można zastosować tryb e-PORTRET, aby wygładzić cerę i poprawić koloryt skóry.

Olympus

Aparat przygotowany, pozostaje jeszcze wybór obiektywu. Oferta M.Zuiko to ponad 40 szkieł i każdy znajdzie coś dla siebie. A co więcej, Olympus pozwala skompletować zestaw, który zmieści się w podręcznej, niewielkiej torbie i pozwoli sfotografować dosłownie wszystko – od najmniejszych mieszkańców lasu, przez rozbiegane dzieci, po ciekawe obiekty dostrzeżone daleko na horyzoncie.

Lekki i kompaktowy obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:1.8. wyposażony w Mechanizm Sprzęgła Manualnego Ostrzenia pozwala błyskawicznie zmieniać parametry fotografowania i ustawiać ostrość na pierwszym lub drugim planie. A co jeśli zależy nam na ujęciach z ciekawą głębią ostrości? Świetnych portretach? Wtedy przyda nam się jasny obiektyw portretowy M.ZUIKO DIGITAL 45 mm 1:1.8. Stałoogniskowy obiektyw jest wprost idealny do tworzenia zachwycających zdjęć portretowych, które charakteryzują się pięknie rozmytym tłem i żywymi kontrastami.

Jak sprowadzić w kadr coś, co zobaczymy daleko na horyzoncie? Nie potrzeba magii ani lornetki. Wystarczy superteleobiektyw zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300 mm 1:4.8‑6.7 II. Jest niezwykle kompaktowy i lekki, oferuje ekwiwalent ogniskowych 150-600 mm aparatu na film małoobrazkowy (35 mm). Wyróżniający się dużą siłą powiększenia obiektyw ma dwie dodatkowe zalety. Zastosowany w nim śrubowy mechanizm napędowy jest cichy, czyli doskonały do filmowania. Pozwala on także niezwykle szybko ustawiać ostrość i umożliwia wykonywanie szybkich zdjęć.

Olympus

Z całą pewnością powinniśmy również zabrać ze sobą ważący zaledwie 155 g ultraszerokokątny M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm 1:4.0‑5.6. Ma on kompaktową budowę i gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm z łatwością stworzymy pełne wyrazu efekty rozległej perspektywy, możemy użyć go także do doskonałych zbliżeń i fotografowania z odległości zaledwie 25 cm.

Specjalnie dla Was Olympus przygotował świąteczny prezent. Na hasło OLYMH na shop.olympus.pl otrzymacie 15% rabatu na aparaty PEN (od 27.12 także PEN E-PL9), OM-D E-M5 Mark II, E-M10 Mark II, E-M10 Mark III, obiektywy M.Zuiko Standard oraz Premium i akcesoria. Promocja jest ważna do 31 stycznia 2019.

Dodatkowo wybrane modele aparatów z serii OM-D oraz obiektywy M.Zuiko dostępne są w promocji cashback. Promocja trwa do 15 stycznia, a każdy zakup premiowany jest kursem fotografii prowadzonym przez Tomasza Zienkiewicza! https://partner.olympus.pl/winter/

 

Zobacz również: