[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Olympus TG-5: twardziel w podróży

Potrzebujesz sprzętu, który dotrzyma Ci towarzystwa podczas uprawiania ekstremalnych sportów? Nurkujesz, wspinasz się, biegasz? Na rynku właśnie pojawił się model aparatu fotograficznego, który przetrwa trudne warunki i jednocześnie zrobi doskonałe zdjęcia i zarejestruje zachwycające filmy.

Olympus TG-5 fot. Materiały prasowe

Olympus TG-5 to najnowszy przedstawiciel serii Tough – najbardziej wytrzymałych aparatów na rynku. Nowy model jest mały, lekki i kompaktowy, odporny na upadki oraz warunki atmosferyczne. Gwarantuje również najwyższą jakość zdjęć oraz filmów.

Modele z serii Tough od 2012 r., kiedy na rynku pojawił się TG-1, regularnie zdobywają nagrody dla najlepszych aparatów w swojej klasie. Są niezwykle wytrzymałe, a tym samym najczęściej wybierane przez poszukiwaczy przygód. Priorytetem konstruktorów TG-5 było zwiększenie możliwości aparatu.

Arktyczny zmierzch czy podwodny mrok – umiejętność radzenia sobie w słabych warunkach oświetleniowych jest kluczem do zrobienia doskonałego zdjęcia. Nowy, niezwykle czuły i wydajny sensor w połączeniu z najnowszym procesorem obrazu TruePic VIII, stosowanym w naszym flagowym aparacie systemowym, zapewnia lepszą jakość obrazu, szerszy zakres tonalny oraz krótszy czas reakcji.

Chcesz uchwycić każdy niepowtarzalny moment? Zaawansowana technologia zastosowana w TG-5 sprawia, że jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Szybki procesor TruePic VIII pozwala nagrywać filmy w niesamowitej rozdzielczości 4K oraz filmy Full HD z prędkością aż 120 kl./s, które gwarantują jeszcze lepsze efekty w trakcie odtwarzania materiału video w trybie slow motion.

Jak sfotografować najdrobniejsze szczegóły małych przedmiotów, których nie widać gołym okiem? Wystarczy użyć zaawansowanego systemu zmiennego makro z maksymalnym 7-krotnym powiększeniem.

Wybierz jeden z czterech trybów: Mikroskop, Kontrolowany Mikroskop, Focus Bracketing lub Focus Stacking. W trybie Mikroskop aparat może fotografować obiekty z odległości zaledwie 1 cm.

W trybie Kontrolowany Mikroskop za pomocą dźwigni zoom można ustawić aż 44,4-krotny współczynnik powiększenia wyświetlania. Dodatkowe akcesoria, przystawka LG-1 kierująca światło oraz dyfuzor lampy błyskowej FD-1, pozwolą w pełni wykorzystać potencjał zmiennego systemu makro.

Pokrowce, przystawka LED kierująca światło, lampy błyskowe, konwertery tele i rybie oko oraz obudowa podwodna – aparat TG-5 pozwoli uwolnić kreatywność i cieszyć się zdjęciem doskonałym w każdym szczególe. 

Pięć największych zalet TG-5

Ultrajasny obiektyw f2,0 (najjaśniejszy w swojej kategorii), doskonałe makro, szeroka gama akcesoriów, czujniki położenia współpracujące z wbudowanym wi-fi umożliwiającym śledzenie i przesyłanie danych do smartfonów, legendarna wytrzymałość

Niezniszczalny

Olympus Tough! TG-5 jest w stanie przetrwać upadek z wysokości nawet 2,1 m i zgniatanie ciężarem do 100 kg; dzięki uszczelnieniu niestraszny jest mu pył, mróz (do -10°C) ani deszcz. TG-5 jest też wodoszczelny do głębokości 15 m.

Pod wodę

Fotografowanie pod wodą z TG-5 to czysta przyjemność nie tylko dla mocno zaawansowanych nurków. Wielbicielom morskich głębin dodatkowa obudowa podwodna PT-058 pozwoli robić zdjęcia i nagrywać filmy na głębokości aż 45 metrów.

Warto wiedzieć:

  • najjaśniejszy obiektyw w swojej kategorii: f2,0;
  • filmy 4K; 
  • możliwość rozbudowania o konwertery;
  • obudowa podwodna i wsparcie ttl do podwodnych lamp błyskowych;
  • funkcja Pro Capture pochodząca z serii OM-D, która pozwala uchwycić decydujący moment podczas fotografowania szybko przemieszczających się obiektów;
  • czujniki położenia: GPS, kompas, manometr plus czujnik temperatury;
  • nowa, podwójna przeciwmgielna szybka ochronna – mniejsze zamglenie w przypadku wystąpienia skrajnych temperatur;
  • łatwiejsza obsługa w rękawiczkach oraz w trudnych warunkach – nowe pokrętło sterujące ułatwiające dostęp do najważniejszych ustawień, w tym do kompensacji ekspozycji.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij