Nowy pad do Xboksa jak dzieło sztuki

Xbox Elite Wireless Controller Series 2, bo tak oficjalnie nazywa się nowa odsłona genialnego pada w wersji Elite, zapowiada się na jeszcze lepszy sprzęt od poprzednika. Oto trzy powody, dla których chcemy już teraz położyć na nim ręce.

Xbox nowy ipad mat. prasowe Microsoft

Niestety będziemy musieli jeszcze chwilę na to poczekać, bo urządzenie zadebiutuje dopiero 4 listopada tego roku, a kosztować będzie 699 zł. Ostrzymy sobie zęby, zacieramy rączki, bo trailer ujawniający sprzęt rozbudził nasze oczekiwania na maksa.

 

Powód pierwszy: TEN design

Pad jako dzieło sztuki? No dobra, może trochę przesadzamy, ale jak on wygląda! Tutaj zgadza się wszystko: kształt, proporcje, dobór materiałów. Xbox Elite Series 2 jest sprzętem, którego na pewno nie chciałoby się chować w szafce pod telewizorem. Zaszczytne miejsce na stoliku kawowym (i w towarzystwie najnowszego numeru Men’s Health) to minimum. Xbox Elite Series 2 poradziłby sobie bowiem spokojnie w gablocie w muzeum sztuki współczesnej (oczywiście nowy numer MH prezentowałby się w niej również zacnie).

Xbox nowy ipadmat. prasowe Microsoft

Powód drugi: Usprawnienia

Już bazowy kontroler do Xboksa miażdży. To kawałek świetnego sprzętu, który swoje waży (i bardzo dobrze), świetnie leży w dłoniach, jest szybki i precyzyjny. Wersja Elite to jeszcze więcej tego dobra. Elite Series 2 to finalny produkt tej ewolucji (przynajmniej na razie). Nowe analogi z regulowanym oporem, krótsza i regulowana blokada spustów, ogumowane uchwyty, wymienne łopatki i drążki o różnym kształcie, trzy spersonalizowane profile i jeden domyślny – lista usprawnień jest solidna i w zasadzie w pełni odpowiadająca na potrzeby graczy.

Xbox nowy ipadmat. prasowe Microsoft

Dodatkowo Elite Series 2 ma wbudowany akumulator, który według zapewnień pozwoli na nawet 40 godzin użytkowania. Pada można ładować w futerale, bezpośrednio podłączając go źródła zasilania kabelkiem USB-C, albo korzystając ze stacji dokującej. Zawartość opakowania prezentuje się następująco:

  • Bezprzewodowy kontroler Xbox Elite Series 2
  • Futerał
  • Zestaw 6 drążków: standardowy (2), klasyczny (2), dłuższy (1), szerszy wypukły (1)
  • Zestaw 4 łopatek: Średnia (2), Mini (2)
  • Zestaw 2 padów kierunkowych: Standardowy, gładki
  • Narzędzie do regulacji drążków
  • Stacja dokująca do ładowania
  • Kabel USB-C o długości 9 cali

ZOBACZ TEŻ: Jaki będzie nowy Xbox: Project Scarlett

Powód trzeci: Nadchodzące gry

Na konferencji E3 Microsoft pokazał sześćdziesiąt nadchodzących gier, w tym czternaście produkcji przygotowywanych przez własne studia. Będzie w co grać: szykuje się przecież fabularna i filmowa opowieść ze świata „Gwiezdnych wojen”, tworzone przez Polaków „Cyberpunk 2077” (CD Projekt RED), „Dying Light 2” (Techland) i „Blair Witch” (Bloober Team). Chcemy grać dużo i z zaangażowaniem. Dobry pad w rękach na pewno w tym pomoże.

Źródło: Xbox

SPRAWDŹ: Czego się spodziewać po Cyberpunk 2077

REKLAMA