Nowe lustrzanki cyfrowe Sony Alfa

Wraz ze wzrostem zainteresowania lustrzankami cyfrowymi nabiera tempa wyścig producentów, którzy co chwila wypuszczają na rynek nowe modele tego typu aparatów. Sony za jednym zamachem zaprezentowało ich aż trzy - modele Alfa 230, Alfa 330 i Alfa 380.

Lustrzanka Sony Alfa 230

Wszystkie trzy aparaty zaprojektowano z myślą o wygodzie użycia, przede wszystkim podczas wykonywania zdjęć. Model Alfa 230 jest najlżejszą, jak zapewnia producent, na świecie lustrzanką cyfrową wyposażoną w zintegrowany z korpusem stabilizator obrazu. Wyższy komfort użytkowania ma zapewnić nowe rozplanowanie elementów sterujących i mniejsza liczba przycisków.

Kto nie czuje się pewnie wśród specjalistycznych nazw i terminów, może skorzystać z poprawionego, przyjaznego systemu obsługi wyświetlanego na 2,7-calowym ekranie LCD, zaś sześć trybów tematycznych ułatwia dostosowanie ustawień do określonych warunków fotografowania.

Aparaty Alfa 330 i Alfa 380 wyposażono w funkcję Quick AF Live View, która łączy zalety podglądu na żywo z dużą szybkością i dokładnością działania autofokusa, nawet w przypadku poruszających się obiektów.

Wszystkie trzy nowe lustrzanki Sony zaopatrzono w przetwornik CCD o rozmiarze APS-C współpracujący z procesorem obrazu BIONZ. Wydajność tego drugiego ma zasadnicze znaczenie dla szybkości działania nowych aparatów i umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z maksymalną szybkością 2,5 klatki na sekundę (w przypadku modeli Alfa 330 i Alfa 380 2 kl/s w trybie podglądu na żywo).

Podobnie jak wszystkie pozostałe modele z serii Alfa , nowe aparaty są wyposażone w wewnętrzny stabilizator obrazu SteadyShot Inside, który kompensuje drgania aparatu przy zdjęciach wykonywanych z ręki.

Każdy nowy model Alfa można podłączyć do telewizora HD Ready, aby oglądać zdjęcia na dużym ekranie. Nowością w rodzinie Alfa jest zgodność z technologią Bravia Sync. Nabywcy nowych aparatów będą mogli sterować pokazem slajdów i innymi funkcjami wyświetlania przy użyciu pilota od telewizora. Funkcja PhotoTV HD dodatkowo poprawia wygląd fotografii na kompatybilnym telewizorze Sony Bravia.

Wszystkie nowe modele aparatów Sony zapisują zdjęcia na kartach pamięci Memory Stick PRO Duo i Memory Stick PRO-HG Duo, oraz współpracują z kartami SD / SDHC.

MH

REKLAMA