[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nawigacja samochodowa: jaką wybrać?

Na nawigację do samochodu wcale nie musisz wydawać połowy wypłaty. Oto trzy pomysły na niedrogiego, własnego pilota, który doprowadzi Cię w najdalszy zakątek Polski i Europy. Sprawdź, co warto kupić.

nawigacja w samochodzie fot. l i g h t p o e t, shutterstock.com
1. Do 100zł: najtaniej – w smartfonie

Jeśli korzystasz z tego urządzenia na co dzień, ściągnij na nie nawigację. Jeżeli chcesz być nawigowany bez używania internetu, możesz wybrać np. Automapę.

Przetestuj ją przez 7 dni za 3,99 zł; potem przyjdzie Ci opłacić licencję na kolejne 7, 90 lub 365 dni za odpowiednio 10, 37 lub 90 zł (wersja PL; wersja EU kosztuje 17, 60 lub 150 zł).

Za friko. W smartfonie czy na tablecie możesz skorzystać z darmowego Google Maps, które nie tylko doprowadzi Cię na miejsce, ale pokaże budynek, do którego zmierzasz (dodatek StreetView).

Minus – pracuje online i pobierając dane z sieci, obciąża rachunek za telefon. Chyba że planujesz trasę wcześniej – opcjonalnie pozwala na zapisanie wybranego obszaru mapy na kartę pamięci i korzystanie offline.

REKLAMA

2. Do 200 zł: najwygodniej – nawigacja akcesoryjna

Zalety w porównaniu ze smartfonem: nie obciąża jego baterii i nie przeszkadza jej to, że ktoś do Ciebie zadzwoni. Podstawowa wada: trzeba pamiętać, by zabrać ją z domu.

Lark Freebird 50,9 z ekranem o przekątnej 5 cali kosztuje niewiele więcej niż roczna licencja Automapy na Europę – 179 zł (www.ceneo.pl). Ma wgraną mapę LarkMap, którą producent aktualizuje cztery razy do roku (koszt aktualizacji 9,76 zł). Gdy nie potrzebujesz go do nawigowania, posłuży jako zabawiacz dla dzieci – można obejrzeć na nim film lub odtworzyć muzykę.

Nie za mała. Najtańsze urządzenia do nawigacji znajdziesz w cenie ok. 150 zł. Ale uważaj – zwykle mają ekran o przekątnej do 4,3”. To za mało, by mówić o komforcie użytkowania. Minimum to 5 cali.

3. Do 500 zł: najwszechstronniej – na tablecie

Za 449 zł kupisz tablet Kiano Road GPS/ DVBT, który ma ekran o przekątnej 7 cali i oprócz nawigowania może pełnić funkcję multimedialnego centrum rozrywki.

Dostępny jest z aplikacją nawigacyjną Mapa-Map z bezterminową licencją – będziesz mógł zaktualizować mapy bezpłatnie w dowolnym momencie. Sprzęt działa w oparciu o system operacyjny Android, dzięki czemu można ściągnąć na niego całe mnóstwo gier i aplikacji z play.google.com.

Jakby tego było mało, urządzenie ma wbudowany tuner DVBT, a w zestawie zewnętrzną antenę, więc pozwala na odbiór sygnału telewizyjnego. I w przeciwieństwie do urządzenia przeznaczonego wyłącznie do nawigacji, przyda się nie tylko w aucie.

Uchwyć go. Kupując tablet, zwróć uwagę, czy w zestawie znajduje się uchwyt samochodowy. Bez niego korzystanie z nawigacji będzie mocno utrudnione. Kiano Road ma go w komplecie.

MH 11/13

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij