Najlepsze słuchawki dla gracza - Astro A50

Te słuchawki działają tak, że po ich zdjęciu z głowy masz wrażenie, że słyszysz gorzej. Rewelacyjne słuchawki bezprzewodowe zapewniające krystalicznie czysty, kierunkowy dźwięk i komfort, jakiego nawet się nie spodziewałeś. Nic dziwnego, że wybiera je tylu profesjonalnych graczy. Astro A 50 to idealny prezent dla miłośnika gier. 

Słuchawki Astro A50 Mat. prasowe Astro

Zapalony gracz spędza przed monitorem długie godziny. Dzisiejsze karty graficzne potrafią już stworzyć w grze niemal rzeczywisty świat, pełen detali, światłocienia i refleksów światła. Coraz doskonalszy obraz domaga się więc coraz doskonalszego dźwięku. Nadjeżdżający z boku samochód, skradający się za ścianą po lewej przeciwnik czy choćby dobiegający gdzieś z góry świergot ptaszków - to wszystko w połączeniu z doskonałą grafiką sprawia, że gry są coraz bardziej immersyjne - można się w nich zanurzyć i wsiąknąć. Relaks idealny.

Nie tylko słuchanie

Jednak żeby ten świat naprawdę przypominał ten rzeczywisty, gracz musi mieć możliwość uczestnictwa. Na tym przecież polega gra - na wirtualnym życiu w świecie. I na kontakcie z innymi, jeśli grasz w drużynie. Dlatego gamerzy, zwłaszcza Ci, którzy grają w strzelanki drużynowo, potrzebują słuchawek, które nie tylko dostarczają doskonały dźwięk, ale również pozwalają się szybko i bezproblemowo ze sobą komunikować. Do tego potrzebny jest dobry mikrofon. 

Komfort

W wygodnych butach zajdziesz dalej, pierwszą klasą podróżuje się chętniej, a w wygodnych słuchawkach można grać dłużej, lepiej i z większą przyjemnością. To trzecia kluczowa cecha - po jakości dźwięku i dobrym mikrofonie - słuchawek dla gracza. Dobry headset musi po prostu dobrze leżeć na uszach i nie przeszkadzać.  

Król słuchawek

Słuchawek, które spełniają te trzy warunki - grają dobrze, mają mikrofon i są wygodne - jest sporo. Jednak jeżeli szukasz takich, które nie idą na żadne kompromisy - sięgnij po Astro A50.

Zestaw Astro A50 to jeden z najczęściej wybieranych headsetów wśród profesjonalnych graczy. Zestaw, bo Astro A50 kupuje się w komplecie ze stacją bazową, która zapewnia wygpdne ładowanie oraz zestaw złączy na wypadek, gdybyś chciał się podłączyć do innego urządzenia.
Cechą wyróżniającą A50 jest znakomity dźwiękowi przestrzenny 7.1 z Dolby Atmos, który zapewnia prawdziwie przestrzenny dźwięk nie tylko w grze, ale rownież w czasie oglądania filmów. Doskonały mikrofon nie tylko zapewnia niemal studyjną jakość dźwięku w rozmowach np. na teamspeaku, ale jest też bardzo wygodny. Gdy chcesz go wyłączyć, nie musisz szukać żadnych przycisków - wystarczy odchylić go do góry i już jesteś "zmutowany".

Przyciski na obudowie słuchawek pozwalają z kolei na szybką zmianę balansu pomiędzy słyszalnością gry i kompanów z drużyny. Jeden z przycisków odpowiada również za wybór jednego z trzech presetów EQ - w grze potrzebujesz np dźwięku bardziej szczegółowego, oglądając film wybierzesz zapewne cieplejsze brzmienie. W tych słuchawkach możesz to zmienić bez wchodzenia w ustawienia. 


Skoro o ustawieniach mowa - do słuchawek można sobie ściągnąć specjalny software - Astro Command Centre, który pozwala na bardziej zaawansowane ustawienia dźwięku. 

Astro A50 pozwalają na kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu, co szczególnie docenią ci gracze, którzy nie potrafią odkleić się od ulubionych tytułów. Na dodatek, w słuchawkach zaimplementowano bardzo sprytny mechanizm oszczędzania energii - zazwyczaj słuchawki bezprzewodowe wyłączają się po określonym czasie, gdy nie docierają do nich żadne dźwięki. W przypadku Astro A50 4 generacji jest inaczej - wyłączają się, gdy tylko zdejmujesz je z głowy i odłożysz na biurko. Wystarczy, że ponownie wsadzisz je na głowę, a znów się włączają. Dzięki tej technologii te kilkanaście godzin na jednym ładowaniu wystarcza naprawdę na długo - zużywają energię tylko wówczas, gdy ich naprawdę używasz.

Nieprzeciętny komfort użytkowania zapewnia elastyczny pałąk z precyzyjnie regulowaną wysokością, obrotowe muszle i miękko wyściełane welurem nakładki na nausznikach i górnej części pałąka - uszy Ci się na pewno nie spocą. Dodatkowo, jeżeli grywasz w pokoju współdzielonym z kimś, komu przeszkadza nawet cichy dźwięk wydobywający się ze słuchawek, możesz dokupić zestaw Mod Kit z innymi gąbkami, lepiej izolującymi od otoczenia. 

W wielkim skrócie - te słuchawki mają właściwie tylko zalety. Jedyną wadą jest dość wysoka cena - zestaw można kupić od 1399 zł. Niemało, ale - po pierwsze - dobry sprzęt nigdy nie był tani, po drugie - poprzednie generacje udowodniły, że model A50 po prostu się nie psuje, więc potraktuj ten wydatek jako inwestycję na lata - wiele lat doskonałego dźwięku i wygody. 

Zestawy są dostępne w dwóch wersjach: z bazą do PC/PS lub PC/Xbox.

Więcej informacji na stronie producenta: www.astrogaming.com/en-gb/products/headsets/a50-gen-4.html.

REKLAMA