Najlepsze akcesoria do gamingu – TOP 8

Ci szczęśliwcy, którzy mają wakacje, mogą grać do rana. Pozostali muszą kończyć zabawę wcześniej. Z takim sprzętem będzie to wymagało stalowej woli.

Akcesoria do gamingu fot. materiały prasowe

Według badania Polish Gamers Research 2020, trzy czwarte internautów w wieku 15-65 lat grało w ciągu ostatniego miesiąca w jakąś grę na komputerze, konsoli lub telefonie. Pomijając gry na telefonie, które deklasują konkurencję, w różnych grupach wiekowych trwa walka o popularność między pecetami a konsolami. Wśród tych, którzy mieszczą się w przedziale 15-24 lata, pecety są najpopularniejsze. Gra na nich 56% badanych, podczas gdy konsolowcy to 39% badanych. Później, aż do 44. roku życia, popularność konsoli utrzymuje się na tym poziomie, a spada udział pecetów: w przedziale 35-44 lat na blaszakach gra już tylko 39%, a więc stawka się wyrównuje. Starsi gracze, po pięćdziesiątce, rzadko już sięgają po konsole (18%) i znów wolą pecety (38%). Zaletą konsol jest to, że stanowią kompletny zestaw. Pecetowcy, jeśli chcą grać na poważnie, muszą się obkupić w akcesoria. Oto nasze propozycje wyposażenia dodatkowego.

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ: Jabra Elite 85t - słuchawki bez przewodów i prawie bez wad

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

1. Fotel MSI Mag CH120 I

cena: 1299 zł; msi.com

Spędzasz w grach tyle godzin, że warto zainwestować w porządny fotel. Bo gdy zacznie Cię boleć kręgosłup od siedzenia na niewygodnym krześle, odechce Ci się nawet grania. Ten fotel ma zaś regulowane podłokietniki w czterech płaszczyznach, więc możesz ustawić je tak, jak lubisz, ma dwie poduszki – pod kark i pod lędźwie – by odciążyć najbardziej obciążone części kręgosłupa, oczywiście ma regulowaną wysokość i – uwaga! – oparcie odchyla się o 180 stopni, więc kiedy masz ochotę chwilę odpocząć, możesz się na nim swobodnie wyciągnąć, czekając na kolejną rundę. Stalowa konstrukcja i porządny siłownik udźwigną nawet 150 kg. Gdyby ktoś pytał, ten fotel świetnie sprawdzi się też w pracy.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

2. Monitor MSI Optix MPG341CQR

cena: 4699 zł; msi.com

Przekątna 34 cale w połączeniu z zakrzywieniem wyświetlacza pozwala całkowicie zanurzyć się w grze (chociaż w filmie też, oczywiście). Matryca LCD VA o rozdzielczości 3440 x 1440 pozwoli zobaczyć każdy szczegół, a częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz i czas reakcji, wynoszący zaledwie 1 ms, dadzą Ci przewagę w walce. Ten kolorowy pasek na dolnej krawędzi może pokazywać status w grze, np. stan amunicji. To nie jest tani monitor, ale ma tyle dodatkowych funkcji, że nie będziesz żałował ani grosza.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

3. Myszka Logitech M502 Lightspeed Wireless

cena: 649 zł; logitechg.com

Oczywiście można kupować co kilka miesięcy nową myszkę, ale jeśli opróżnisz skarbonkę i kupisz tego gryzonia bez ogona, nie będziesz musiał wydawać na myszki przez lata. Ma wszystkie zalety swej przewodowej, legendarnej poprzedniczki, czyli niezwykle precyzyjny czujnik, mnóstwo konfigurowalnych przycisków, zestaw ciężarków do idealnego wyważenia i na dodatek – dzięki technologii Powerplay – możesz ją ładować bezprzewodowo, więc nigdy Cię nie zawiedzie.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

4. Wieszak Immerse HS01 Combo

cena: 249 zł; msi.com

Masz dosyć ciągle spadających z biurka słuchawek i chaosu na blacie? Ten wieszak na słuchawki pozwoli Ci nie tylko wyznaczyć dla nich stałe miejsce, ale dzięki wbudowanej w podstawkę ładowarce bezprzewodowej będziesz mógł też doładować kompatybilny telefon.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

5. Słuchawki Creative SXFI Gamer

cena: 589 ZŁ; creative.com

O jakości tych słuchawek niech świadczy fakt, że zdobyły aż trzy nagrody Best of CES na CES 2020. Za co? Głównie za rewelacyjną technologię Super X-Fi, która sprawia, że dźwięk jest jeszcze bardziej precyzyjny, jeszcze bardziej przestrzenny i jeszcze bardziej dostosowany do Twoich osobistych uszu. Włącz tryb Battlemode, a przeniesiesz się wprost na pole bitwy i będziesz dokładnie wiedział, skąd nadlatują pociski. Odłączany mikrofon z wbudowanym popfiltrem zapewnia czysty i klarowny dźwięk, nawet gdy zaczniesz się emocjonować.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

6. Kierownica Logitech G9233 Trueforce

cena: 1749 zł; logitechg.com

Granie w gry wyścigowe czy symulatory samochodowe za pomocą klawiszy czy pada zostaw amatorom. Z tą kierownicą (sprzedawana jest w komplecie ze świetnie działającymi pedałami, których nie ma na zdjęciu) poczujesz się jak w prawdziwym samochodzie. Stawia opór jak w realu, jest ciężka i solidna, a przyciski sterujące są wygodnie rozmieszczone. Występuje w różnych wersjach, więc dobierzesz ją i do peceta, i do Xboxa, i do PlayStation. Jeśli wolisz klasyczną skrzynię biegów od łopatek na kierownicy, możesz dokupić Driving Force do kompletu – wtedy wrażenie realnej jazdy jest już pełne.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

7. Soundbar z subwooferem Creative Stage V2

cena: 489 zł; creative.com

Soundbar z subwooferem z technologiami Sound Blaster Clear Dialog i Surround to idealne rozwiązanie dla tych, którzy czasami chcą dać odpocząć uszom od słuchawek albo grają z kimś za plecami. Jeśli chcesz, możesz też podłączyć Stage v2 do telewizora, gdy oglądasz filmy. W obu wypadkach sprawdzi się wyśmienicie. Świetny dźwięk za rozsądne pieniądze.

Akcesoria do gamingufot. materiały prasowe

8. Klawiatura Logitech G915 Lightspeed

cena: 1059 zł; logitechg.com

No dobra, 1000 zł za klawiaturę to już niebezpiecznie blisko granic rozsądku. Ale z drugiej strony, ile kosztował Twój telefon, który wszędzie nosisz ze sobą? A ta klawa ma wszystko, o czym zamarzysz. Jest mechaniczna, piekielnie szybka, mimo że bezprzewodowa (praktycznie nie ma opóźnień), genialnie konfigurowalna, metalowa (więc trwała) i... po prostu piękna. Kumple pękną z zazdrości.

ZOBACZ TEŻ: Nowoczesne gry - świetny trening umysłu?

REKLAMA