Nadchodzi remake trylogii Grand Theft Auto?

Bardzo możliwe, że już niedługo zagramy w odświeżone wersje GTA Vice City, GTA III i GTA San Andreas.

GTA Vice City fot. rockstargames.com

W świecie gier wideo nie brakuje fake newsów. Na forach typu Reddit czy 4chan co jakiś czas pojawiają się posty samozwańczych „insiderów”, którzy nakręcają społeczność rzekomymi przeciekami na temat nadchodzących premier. Niektóre z nich brzmią naprawdę wiarygodnie i czasami – szczególnie, gdy jest się fanem jakiejś serii – trudno zachować zdrowy rozsądek.

REKLAMA

Historia pokazuje jednak, że większość „przecieków” to zwykła ściema. Nie wszystkie, bo znamy przypadki, kiedy plotki okazały się prawdą (np. w przypadku Fallout 4 czy Assassin’s Creed Syndicate), ale lepiej podchodzić do wszelkich „insiderskich” rewelacji z dystansem.

No chyba, że pojawia się coraz więcej poszlak...

Plotki na temat remake’u trylogii Grand Theft Auto pojawiły się już na początku roku. Nie braliśmy ich na poważnie, aż do momentu, gdy Take-Two Interactive (wydawca serii GTA) zapowiedziało wydanie 6 odświeżonych gier do końca marca 2022 r., a Rockstar (tego samego dnia) wspomniał o „niespodziankach z okazji 20. rocznicy GTA III” (która przypada na październik 2021).

GTA Trylogiafot. rockstargames.com

Dzięki konferencji, która odbyła się kilka dni temu wiemy już, że wspomnianych 6 gier to: Grand The Auto V: Expanded and Enhanced, Grand Theft Auto Online, Kerbal Space Program i… 3 niezapowiedziane tytuły.

GTA Trylogiafot. Twitter

Sceptycy pewnie wciąż kręcą nosem, ale jeśli dodamy do tego fakt, że Take-Two zbanowało w ciągu ostatnich miesięcy kilkanaście modów GTA III, Vice City i San Andreas (nie czepiali się ich przez lata), to teoria mówiąca o remake’u Trylogii stanie się naprawdę wiarygodna.

Każdy, kto choć trochę interesuje się grami ma świadomość, że „trójka”, Vice City oraz San Andreas to produkcje kultowe. Nostalgia bywa zgubna, jasne, ale nie w tym przypadku. Niedawno odświeżyliśmy sobie wszystkie trzy i nie mamy wątpliwości, że są to gry z solidnym scenariuszem, ciekawymi bohaterami i wciągającym światem. Graficznie mocno się zestarzały, dlatego tak bardzo chcielibyśmy je zobaczyć w odświeżonej oprawie.

Rockstar Games póki co milczy, ale wydaje nam się, że oficjalne ogłoszenie czai się tuż za rogiem. W końcu 20. rocznica GTA III już za 2 miesiące...

REKLAMA

REKLAMA