Multimedialne centra dowodzenia od Pioneera

Jak w maksymalnie przyjazny dla kierowcy i pasażerów sposób połączyć w jednym urządzeniu nawigację, odtwarzacz audio-video plus kilka innych funkcji? Pioneer znalazł na to parę patentów, które sprawią, że jazda samochodem będzie przyjemna i łatwa.

Pioneer Pioneer
Odtwarzacz Pioneer SPH-DA100, kompatybilny z urządzeniami iPhone i niektórymi telefonami Android, posiadającymi gniazdo MHL lub HDMI (fot. Pioneer)

Marka Pioneer, która uplasowała się na I miejscu w 8. edycji ogólnopolskiego plebiscytu popularności "Laur konsumenta" w kategorii "Sprzęt car-audio", zaatakowała rynek całą baterią nowoczesnych multimedialnych urządzeń dla kierowców. Pierwszym z nich jest nawigacja GPS, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu - Pioneer AVIC-F40BT. Ten wyposażony w 7-calowy, dotykowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości WVGA z intuicyjnym interfejsem elektroniczny kombajn zapewnia płynną i wygodną obsługę. Z tym systemem będziesz wolał wybrać dłuższą drogę do domu...

Samochodowe centrum dowodzenia

System AVIC-F40BT, wyróżniony niedawno prestiżową nagrodą EISA jako Europejski Odtwarzacz Samochodowy z Nawigacją 2012-2013, to urządzenie, które sprawi, że nawet wielogodzinna jazda samochodem będzie przyjemnością. Zainstalowana w nim nawigacja obejmuje obszar 44 krajów Europy z ponad 9 milionami kilometrów dróg. Na mapach zaznaczono 6,9 milionów punktów specjalnych, takich jak stacje benzynowe, hotele czy restauracje. Za pomocą oprogramowania na PC możliwe jest także dodanie własnych punktów specjalnych.

Głosowe instrukcje nawigacji można ustawić w jednym z 18 języków, w tym także polskim. Dodatkowo można dobrać kolor podświetlenia menu ekranowego, map oraz inne opcje zapewniające indywidualizację urządzenia do własnych preferencji.

AVIC-F40BT to jednak znacznie więcej niż nawigacja samochodowa. Odtwarzacz obsługuje najpopularniejsze formaty plików muzycznych i filmowych, zarówno z płyt CD i DVD, jak i z pamięci USB i kart SD. Ponadto użytkownicy iPodów oraz iPhone'ów mogą odtwarzać zgromadzone na nich utwory poprzez opcjonalny przewód USB. W menu znajdziemy też oczywiście tuner radia FM/AM z możliwością zapamiętania 24 stacji.

Urządzenie wyposażono we wzmacniacz MOSFET 4 x 50 W, który wraz z funkcją automatycznej korekcji zapewnia opcjonalne parametry audio. Dla bardziej wymagających użytkowników pozostawiono możliwość rozbudowy systemu o opcjonalne wzmacniacze, głośniki czy subwoofer.

AVIC-F40BT wyposażono również w moduł Bluetooth Parrot, który wraz z dołączonym do zestawu mikrofonem umożliwia bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy. Urządzenie pozwala też na transfer książki telefonicznej, dzięki czemu można uzyskać dostęp do kontaktów przez wygodny, dotykowy ekran odtwarzacza. Dzięki technologii Bluetooth możliwe jest także bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z telefonów.

Multimedia w drodze

AVH-8400BT jest kolejnym modelem multimedialnego odtwarzacza od Pioneer. Podobnie, jak opisany powyżej AVIC-F40BT, oferuje on tryb Advanced AppMode, dzięki któremu na jego dotykowym ekranie możemy korzystać z aplikacji zainstalowanych na iPhonach. Mimo, że system nie ma wbudowanej nawigacji, możliwe jest korzystanie z map zainstalowanych na smartfonie.

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA