[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Mercedes S, Nissan Nismo: rozwój to podstawa

Rozwój to żywioł firm samochodowych. Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Mercedes S prezentuje najnowszą limuzynę uzbrojoną w futurystyczne systemy komfortu i bezpieczeństwa. Nissan zaś wstrzykuje swoim modelom odrobinę szaleństwa.

fot. Producenci, Dystrybutorzy
Mercedes S

Pod względem technologii jest to prawdopodobnie najlepszy samochód świata. Spośród wszystkich supersystemów na pokładzie nowej klasy S wymieniamy trzy. Przede wszystkim system Magic Body Control, czyli zawieszenie, które „widzi” drogę. Specjalna kamera obserwuje nawierzchnię, a system odpowiednio do nierówności dostosowuje charakterystykę zawieszenia.

Innym rozwiązaniem jest system Night View, swoisty samochodowy noktowizor, który za pomocą kamery na podczerwień dostrzega pieszych i zwierzęta znajdujących się poza zasięgiem reflektorów. Obraz z tej kamery jest wyświetlany na ekranie na tablicy przyrządów.

REKLAMA

Wreszcie, Mercedes oferuje tzw. beltbag, czyli poduszkę powietrzną w pasie bezpieczeństwa, która zmniejsza nacisk pasa na klatkę piersiową podczas wypadku.

1. Komfort                   

Z tyłu najnowsza „eska” oferuje aż pięć różnych rodzajów siedzeń. Te na fotce zapewniają komfort jak w klasie biznes prywatnych odrzutowców – mają m.in. funkcję masażu.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

2. Konsola

Na desce rozdzielczej dominują dwa ogromne ekrany. Zegary to tylko obraz na jednym z nich: znikają, gdy pojawia się obraz z „nocnej” kamery.

fot. Producenci, Dystrybutorzy

Nissan Nismo

Znana miłośnikom kultowej gry „Gran Turismo” nazwa Nismo trafia teraz do cenników Nissana w realu. Nismo wywodzi się od Nissana Motorsport i w wypadku aut drogowych ma być dla Nissana tym, czym AMG jest dla Mercedesa – czyli zbrojnym ramieniem marki.

W wersji Nismo będą oferowane trzy modele: Juke, 370Z oraz – to prawdziwa ciekawostka – elektryczny Leaf. W wypadku Juke’a pakiet Nismo obejmuje zmienione elementy nadwozia (które oprócz wyglądu poprawiają właściwości aerodynamiczne auta), inne wykończenie wnętrza, szersze opony na 18-calowych obręczach, usztywnione zawieszenie oraz wzmocniony silnik 1.6 turbo (200 zamiast 190 KM).

fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 08/13 

Komentarze

 (13)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij