Marvel's Avengers [Recenzja]

Dostaliśmy świetnego Batmana (trzy razy) oraz rewelacyjnego Spider-Mana. Avengersi rzucają im wyzwanie i z tego pojedynku wychodzą poobijani, ale w formie więcej niż dobrej.

gry, Marvel Men's Health

Twórcy „Marvel’s Avengers” nie mieli łatwo. Na tapetę wybrali sobie universum, którego fanów należałoby raczej nazwać wyznawcami. Od początku było więc wiadomo, że oto dostaniemy grę, która nie sprosta oczekiwaniom. A gdy okazało się, że nacisk położony będzie nie na singlową kampanię, tylko na grę jako usługę... Cóż, zaczęło się.

Wystarczy jednak wykonać naprawdę proste ćwiczenie umysłowe, tj. pozbyć się względem tej gry jakichkolwiek pretensji, by odkryć masę frajdy, jaką może ona dać (albo po prostu nie być, jak ja, fanem Avengersów).

Historia zaczyna się otwarciem nowej siedziby Avengersów. Chimera to lotniskowiec napędzany tajemniczą technologią (wiadomo), który w niejasnych okolicznościach ulega zniszczeniu, przy okazji zmiatając z powierzchni ziemi pół San Francisco (wraz z mieszkańcami).

Część ocalałych zyskuje z kolei supermoce, co oznacza, że zaraz nazwani zostaną nieludźmi i rozpocznie się na nich polowanie. Avengersi zapadają się z kolei pod ziemię... Taki jest początek tej przygody i uwierzcie – w to się gra dobrze i całość jest wyjątkowo przyjemna. A tryb kooperacyjny i gra jako usługa? Cóż, jest nieźle, ale o tym dopiero następnym razem.

Marvel’s Avengers

Producent: Crystal Dynamics

Platformy: Xbox, PS4, PC

Plusy  minus 

  • Fajna historia w superbohaterskim świecie. Fabuła to niby tylko dodatek dla gry jako usługi, a jednak w tym momencie jest jej najjaśniejszym punktem.
  • Dobrze napisane dialogi, sporo humoru.
  • Efektowna rozwałka.

Minusy  minus 

  • Tryb kooperacyjny i end game mają przed sobą jeszcze długą drogę.
  • Powtarzalność gameplay’u.
REKLAMA