[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

MH Premiera: nowy Nissan Qashqai

Z natury jest kompaktem, z wyglądu czymś więcej – i na tym polega jego sekret. Nowy Nissan Qashqai ma na przedniej szybie wypisany sukces – jest po prostu wyraźnie lepszy od poprzedniego modelu. Sprawdź, co jeszcze cechuje nowego SUV-a ze stajni Nissana.

MH Premiera: nowy Nissan Qashqai fot. Juliusz Szalek
Kilka lat temu Nissan zaskakująco zastąpił klasyczną, kompaktową Almerę nowoczesnym, nietypowym Qashqaiem, który grał na nosie wszelkim tradycyjnym klasyfikacjom. Z miejsca okazał się to strzał prosto w dziesiątkę. Qashqai nr 2 gładko przejmuje pałeczkę od poprzednika – ma bardzo atrakcyjnie stylizowane nadwozie, które sprawia wrażenie niższego i szerszego niż jest w rzeczywistości.

Wąskie, kanciaste reflektory są lekko przymrużone, auto ma długi przód, a biegnący wokół nadwozia na wysokości kół "ochronny pas" sugeruje, że Qashqai lubi kąpać się w błocie. Największe różnice w porównaniu z poprzednim modelem dotyczą kabiny, której wykończenie i umeblowanie jest znacznie bardziej jakościowe, oraz komfortu jazdy, który powędrował na wyższy poziom.

REKLAMA

Na drodze Nissan jest przyczepny, zwrotny i świetnie czuje się w zatłoczonej miejskiej dżungli. W ofercie są trzy silniki: benzynowy 1.2 turbo (115 KM) oraz dwa turbodiesle: 1.5 (110 KM) i 1.6 (130 KM) oraz szereg rozwiązań służących zmniejszeniu zużycia paliwa. Qashqai zlicza też, ile dwutlenku węgla udało się nie wyemitować dzięki oszczędnej jeździe i kierowcy przyznaje za nią punkty – jeśli dasz się wciągnąć w zabawę, trudno będzie się oderwać.

Wbrew temu, co sugeruje "uterenowione" nadwozie, standardowo Nissan ma napęd na przednie koła, tylko w jednej wersji (z najmocniejszym silnikiem) występuje w odmianie 4x4. W ofercie są m.in. nowoczesne systemy wspomagające kierowcę oraz świetny system multimedialno-nawigacyjny. Ceny ruszają od 75 tys. zł.  

fot. Juliusz Szalek

Kokpit - umeblowany klasycznie, za to znacznie bardziej jakościowy niż w poprzednim modelu.

fot. Juliusz Szalek

Ekojazda – Qashqai przyznaje kierowcy punkty za oszczędną jazdę, między innymi w kategoriach przyspieszanie i hamowanie. 

Auto Konkurenci:

Skoda Yeti

Świeżo po stylizacyjnych zmianach, Yeti zachowuje wszystkie swoje praktyczne zalety. W ofercie wersje z napędem na przednie oraz na cztery koła i aż siedem odmian silnikowych. Ceny od 65 tys. zł.

Suzuki SX4 S-Cross

Najnowszy model Suzuki urósł o półtora rozmiaru i jest teraz pełnoprawnym kompaktowym SUV-em. W cenniku są jeden silnik benzynowy i jeden turbodiesel, napęd może być na przód lub na cztery koła. Cennik startuje od 73 tys. zł. 

MH 02/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij