Logitech G502 Lightspeed - bezprzewodowa myszka do gry i do pracy

Myszki bezprzewodowe są już z nami od dawna. Jednak przez lata zaawansowani gracze wybierali te z kabelkiem, bo w grze liczy się niezawodność i czas reakcji – od tego może przecież zależeć życie. Mysz Logitech G502 Lightspeed przełamuje tę niechęć. Jest szybka, jakby była połączona kabelkiem. Tyle że niewidzialnym, wyjątkowo długim i nieplączącym się. Doskonały pomysł na prezent pod choinkę. Wcale nie tylko dla gracza. 

Mysz Logitech G502 Lightspeed mat. prasowe Logitech

Legenda G502

Przewodowy model G502 jest znany i ceniony przez graczy za precyzję, szybkość i wygodę. Model G502 pojawił się w 2013 roku i od tego czasu jest stale udoskonalany. Zmieniają się sensory, zachodzą drobne zmiany w budowie - Logitech doskonale zdaje sobie sprawę, że udany design jest ponadczasowy – ludzka ręka nie ewoluuję przecież tak szybko jak technologia – więc nie kombinują na siłę, tylko wprowadzają poprawki, żeby mysz działała jeszcze lepiej. Najnowsza zmiana to właśnie pozbycie się kabla, czyli wypuszczenie myszy na wolność. 

Starszy brat bezprzewodowej G502 Lightspeed – G502 z kabelkiem

Wszystko pod ręką

To, czy wygrasz, czy przegrasz w grze, zależy przede wszystkim od Twojej inteligencji i refleksu, ale rola posiadanego sprzętu jest nie do przecenienia. Najlepsi kierowcy świata przegrywają, gdy zawodzi ich sprzęt. Mistrzowie świata w sprincie nie biegają w trampkach tylko w precyzyjnie dopasowanych, szytych na miarę butach, a narciarze w nartach dobranych do swojego wzrostu i wagi. Okazuje się, że niezawodny i odpowiednio spersonalizowany sprzęt może decydować o zwycięstwie. Logitech G502 Lightspeed spełnia oba warunki – jest niezawodna i można ją dopasować do własnych preferencji. G502 Lightspeed zachowała sprawdzone rozwiązania z poprzedniej wersji. 

G502 Lightspeed to przede wszystkim charakterystyczny kształt – jest niesymetryczna, ale jeśli nie jesteś leworęczny, właściwie jak szyta na miarę. Wystarczy położyć na niej dłoń i już się chce grać. Jest odpowiednio ciężka już po wyjęciu z pudełka, a dodatkowo można ją dociążyć wg własnych preferencji.

W zestawie jest sześć dodatkowych ciężarków, które można sprytnie ulokować pod spodem myszy. Dwa ważące 4 g i cztery po 2 gramy pozwalają dostosować wagę myszki tak, żeby grawitacja dociskała ją dokładnie tak, jak lubisz. Odpowiednie dociążenie myszki jest istotne, bo zbyt lekką możesz się w ferworze walki posunąć trochę za daleko. Dosłownie trochę wystarczy, bo Logitech G502 Lightspeed ma bardzo wysoką czułość - do 25 000 DPI. Tak duża czułość wymaga precyzji i precyzję zapewnia. Będziesz trafiał dokładnie tam, gdzie będziesz chciał trafić.


Pod zamykaną na magnesy klapką znajduje się miejsce na dodatkowe ciężary, schowek na USB dongla i moduł ładowania bezprzewodowego.

Bo ta myszka jest przede wszystkim dla graczy lubiących strzelanki w pierwszej osobie, czyli FPS - wszystko możesz sobie skonfigurować tak jak lubisz. Możesz zmieniać broń, przeładowywać, pobierać itemy czy celować przez lunetę, nie odrywając palców lewej ręki od WSAD - dzięki aplikacji G-HUB możesz praktycznie dowolnie przypisywać makra do przycisków, co więcej, możesz nawet stworzyć różne profile dla różnych gier, żeby nie przechodzić żmudnego procesu przypisywania funkcji do przycisków za każdym razem, gdy odpalasz coś innego.

ZOBACZ TEŻ: Świetne bezprzewodowe słuchawki dla graczy

Nie tylko dla graczy

Ale ta mysz, choć skierowana głównie do graczy, sprawdzi się również w pracy. I to sprawdzi się doskonale, zwłaszcza jeśli w swojej robocie często wykonujesz jakąś powtarzalną czynność. Np., jeśli jesteś fotografem, możesz sobie przypisać do poszczególnych przycisków różne akcje - zmianę widoku na full screen, wybór najczęściej używanego narzędzi albo np. zmianę rozmiaru zdjęcia. Podobnie jest w excelu czy w programach do edycji wideo czy muzyki.
Dwa tryby rolki – z klikaniem i ze swobodnym toczeniem niemal dosłownie do nieskończoności są czcze.

Technologie z przyszłości

Oprócz doskonałego czujnika HERO 25K i technologii transmisji danych Lightspeed w myszce G502 Lightspeed udało się zaimplementować również technologię POWERPLAY, czyli ładowania bezprzewodowego. Dokup tę sprytną podkładkę i możesz całkowicie zapomnieć o uzupełnianiu energii w myszce - będzie się ładowała sama, nawet podczas gry.  

Więcej informacji o tej wyjątkowej myszce znajdziesz na stronie Logitech: https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-mice/g502-lightspeed-wireless-gaming-mouse.910-005567.html.

REKLAMA