Limitowane edycje zegarków dedykowane Igrzyskom w Pjongczangu 2018

OMEGA stworzyła dwie specjalne edycje modeli z kolekcji Seamaster, aby upamiętnić Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu 2018. Oba zegarki powstały w seriach limitowanych do 2018 egzemplarzy.

Omega fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Seamaster Planet Ocean "Pyeongchang 2018" Limited Edition

Stworzony na inaugurację odliczania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018 model Seamaster Planet Ocean „Pyeongchang 2018" zapewni precyzję wskazań na światowym poziomie jeszcze długo po ceremonii zamknięcia Igrzysk.

Edycja limitowana do 2018 egzemplarzy to nie tylko estetycznie urzekający zegarek w śmiałej niebiesko czerwonej kolorystyce (barwy narodowe Korei), ale także cud zegarmistrzowskiej technologii.

Koperta ze stali szlachetnej zamyka się wokół tarczy z polerowanej niebieskiej ceramiki [ZrO2] z nakładanymi, rodowanymi indeksami pokrytymi warstwą białej substancji Super-LumiNova emitującej niebieskie światło. Podobne właściwości mają wskazówki godzinowa i sekundowa, podczas gdy wskazówka minutowa oraz kropka na pierścieniu lunety emitują światło zielone.

Obracający się w jednym kierunku nurkowy pierścień lunety jest wyjątkowy. To pierwszy na świecie pierścień lunety z polerowanej, niebieskiej ceramiki ze skalą nurkową z gumy i OMEGA Liquidmetal®. Pierwszy kwadrans skali oznaczono czerwoną gumą. Materiał OMEGA Liquidmetal® wykorzystano także do wykonania skali minutowej oraz kropki na godzinie 12.

 

Omegafot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

 

Na prawo, tuż obok okienka datownika na godzinie 3., znajduje się zakręcana koronka zwieńczona logo OMEGA. Zawór helowy umiejscowiono na godzinie 10. i oznaczono wypukłym „He”.

Tarczę zegarka chroni delikatnie wypukłe, odporne na zarysowania szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną. Na nowym, rowkowanym, zakręcanym deklu koperty wygrawerowano na niebiesko frazy PLANET OCEAN i LIMITED EDITION oraz indywidualny numer limitowanej edycji zegarka. Na szafirowe szkło zatopione w deklu naniesiono słowa „Pyeongchang 2018” oraz logo Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Bijące serce zegarka stanowi mechanizm OMEGA Co-Axial Master Chronometer kaliber 8900. Aby zyskać status Master Chronometer zegarek musiał przejść najbardziej zaawansowane w przemyśle zegarmistrzowskim procedury testowe, obejmujące 8 prób prowadzonych przez 10 dni zgodnie z wymaganiami Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Metrologii (METAS).

Omega fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Seamaster Aqua Terra "Pyeongchang 2018" Limited Edition

OMEGA Seamaster Aqua Terra „Pyeongchang 2018” Limited Edition to zegarek, w którym zawarto wszystkie oryginalne innowacje i całe piękno kolekcji Aqua Terra 150M. Ponadto, ten szczególny model wyróżnia się dodatkowymi motywami ściśle powiązanymi z godnym zapamiętania wydarzeniem sportowym.

Tarcza

Pierwszą dostrzegalną różnicą jest umieszczenie nazwy wydarzenia na tarczy. Przy pomocy pięciu kolorów kół olimpijskich na popularną niebieską tarczę wybarwioną w technologii PVD naniesiono słowa „PYEONGCHANG 2018”

Co godne uwagi, 20 i 18 są perfekcyjnie umiejscowione względem stosownych indeksów na skali minutowej. To unikalny przykład zbieżności, którą trudno powtórzyć w codziennym życiu.

Koperta

Szafirowe szkło zatopione w deklu koperty zdobi oficjalne logo Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018. Na boku koperty wygrawerowano numer limitowanej edycji zegarka – jeden z zaledwie 2018 dostępnych egzemplarzy.

Wzornictwo i innowacje

Kopertę o średnicy 41mm oraz bransoletę zegarka wykonano ze stali szlachetnej. Tarcza ma typowy dla kolekcji Aqua Terra tekowy wzór. W sercu modelu pracuje mechanizm Master Co-Axial 8500.

OMEGA Seamaster Aqua Terra „Pyeongchang 2018” Limited Edition jest oferowany w specjalnym pudełku z olimpijskimi motywami, co stawia go w szeregu innych kolekcjonerskich zegarków OMEGA z kolekcji olimpijskiej.

mat. prasowe

Zobacz również:
REKLAMA