Seamaster Planet Ocean "Pyeongchang 2018" Limited Edition
Stworzony na inaugurację odliczania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018 model Seamaster Planet Ocean „Pyeongchang 2018" zapewni precyzję wskazań na światowym poziomie jeszcze długo po ceremonii zamknięcia Igrzysk.
Edycja limitowana do 2018 egzemplarzy to nie tylko estetycznie urzekający zegarek w śmiałej niebiesko czerwonej kolorystyce (barwy narodowe Korei), ale także cud zegarmistrzowskiej technologii.
Koperta ze stali szlachetnej zamyka się wokół tarczy z polerowanej niebieskiej ceramiki [ZrO2] z nakładanymi, rodowanymi indeksami pokrytymi warstwą białej substancji Super-LumiNova emitującej niebieskie światło. Podobne właściwości mają wskazówki godzinowa i sekundowa, podczas gdy wskazówka minutowa oraz kropka na pierścieniu lunety emitują światło zielone.
Obracający się w jednym kierunku nurkowy pierścień lunety jest wyjątkowy. To pierwszy na świecie pierścień lunety z polerowanej, niebieskiej ceramiki ze skalą nurkową z gumy i OMEGA Liquidmetal®. Pierwszy kwadrans skali oznaczono czerwoną gumą. Materiał OMEGA Liquidmetal® wykorzystano także do wykonania skali minutowej oraz kropki na godzinie 12.

Na prawo, tuż obok okienka datownika na godzinie 3., znajduje się zakręcana koronka zwieńczona logo OMEGA. Zawór helowy umiejscowiono na godzinie 10. i oznaczono wypukłym „He”.
Tarczę zegarka chroni delikatnie wypukłe, odporne na zarysowania szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną. Na nowym, rowkowanym, zakręcanym deklu koperty wygrawerowano na niebiesko frazy PLANET OCEAN i LIMITED EDITION oraz indywidualny numer limitowanej edycji zegarka. Na szafirowe szkło zatopione w deklu naniesiono słowa „Pyeongchang 2018” oraz logo Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Bijące serce zegarka stanowi mechanizm OMEGA Co-Axial Master Chronometer kaliber 8900. Aby zyskać status Master Chronometer zegarek musiał przejść najbardziej zaawansowane w przemyśle zegarmistrzowskim procedury testowe, obejmujące 8 prób prowadzonych przez 10 dni zgodnie z wymaganiami Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Metrologii (METAS).