Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 – ultrasmukły laptop klasy premium

Laptop do pracy powinien być lekki, szybki i wytrzymały. Czyli dokładnie taki, jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 fot. materiały prasowe Lenovo

ThinkPad X1 Carbon Gen 9 to ultrasmukły laptop klasy premium, którego wyposażono w niemały zestaw przydatnych funkcji i mocne podzespoły. Zobacz, dlaczego warto mu się przyjrzeć.

Wygląd

Nowy laptop Lenovo niewątpliwie rzuca się w oczy. Obudowa w kolorze czarnym współgra z czerwonymi elementami, a cienkie ramki wokół ekranu nadają laptopowi nowoczesnego charakteru. Co więcej, wieko laptopa – w opcjonalnej wersji – jest pokryte plecionką z włókna węglowego, która zapewnia większą ochronę i dodaje mu odrobinę zadziorności.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Chłodzenie

Twój stary laptop zaczyna wypalać biurko po odpaleniu Photoshopa? Po przejściu na ThinkPad X1 Carbon Gen 9. zapomnisz o pojęciu „nagrzany”. Udoskonalony system chłodzenia Intelligent Thermal Solution, w którego skład wchodzą m.in. dwa wentylatory, zapewnia komfort nawet podczas nadgodzin.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Zabezpieczenia

Zabezpieczenia ThinkShield chronią laptopa przed intruzami. Komputer posiada czytnik linii papilarnych, którego zintegrowano z przyciskiem zasilania. Wystarczy położyć palec, a laptop włączy się i zaloguje z automatu.  

W ThinkPadzie zastosowano też funkcję wykrywania obecności człowieka. Laptop blokuje się po odejściu od ekranu. Z kolei kamera na podczerwień pozwala na błyskawiczne zalogowanie się nawet z trybu uśpienia.

Niewątpliwie przydatną funkcją jest też PrivacyGuard. Nie chcesz, by ciekawski pan z kawiarni widział, co masz na ekranie? Wystarczy, że włączysz „strażnika”.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Wyświetlacz

Laptopa wyposażono w udoskonalony wyświetlacz o proporcjach 16:10. Planujesz wieczorny seans na Netfliksie? Wybierz panel UHD+ z Dolby Vision™. Dzięki wydajnej karcie graficznej Intel® Iris™ Xe, treści wyświetlane na ThinkPadzie są niezwykle wyraźne, a kolory – nasycone. Nowy panel o niskim poborze mocy jest energooszczędny i dba o wzrok użytkownika (posiada certyfikat TÜV Rheinland).

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Intel Evo

Laptop ThinkPad X1 Carbon 9. generacji został zbudowany na platformie Intel® Evo™. Procesory Intel® Core™ i7 vPro® 11. generacji gwarantują wyjątkową wydajność pracy. Laptop został wyposażony w baterię 57 Wh (MM18), która zapewnia do 16 godzin pracy na jednym ładowaniu. W celu zwiększenia komfortu użytkowania, Lenovo doposażyło X1 Carbon w funkcję Rapid Charge, dzięki której bateria ładuje się szybciej niż zazwyczaj.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Lenovo Premier Support

Premier Support to trzyletnie wsparcie techniczne, dostępne 24/7. Masz problem ze swoim sprzętem? Wykwalifikowani technicy Lenovo pomogą ci o każdej porze dnia i nocy. Premier Support zapewnia wszechstronne wsparcie dla sprzętu (wraz z oprogramowaniem), priorytetyzację dostępności części oraz naprawę w siedzibie klienta. Dzięki usłudze będziesz mógł poczuć się jak VIP.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Wytrzymałość

Wszystkie laptopy z serii ThinkPad przechodzą rygorystyczne testy wojskowe. Nie straszne im są upały, mrozy czy nawet wilgoć. Planujesz pracować w niecodziennych, ciężkich warunkach? Laptop Lenovo dotrzyma Ci kroku.

Wideokonferencje

Najnowszy ThinkPad posiada kamerę o wysokiej rozdzielczości, cztery głośniki Dolby Atmos Speaker System oraz cztery mikrofony dookólne dalekiego zasięgu. Szybka łączność Wi-Fi 6 zapewnia błyskawiczne połączenie w zatłoczonych sieciach publicznych. Dzięki opcjonalnej łączności 4G/5G możesz korzystać z bezpieczniejszego i szybszego dostępu do sieci firmowej. ThinkPad X1 Carbon Gen 9 zapewnia świetny obraz, bardzo dobry dźwięk oraz bezproblemową łączność podczas telekonferencji.

W trosce o środowisko

Lenovo, jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, oferuje przedsiębiorstwom możliwość kompensacji wpływu działalności na środowisko. Klienci mogą zakupić sprzęt wyposażony w funkcję kompensacji emisji dwutlenku węgla (CO2 Offset) przez cały cykl eksploatacji. Jednym z produktów Lenovo oferujących taką usługę jest właśnie ThinkPad X1 Carbon, które posiada ją w standardzie.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Dane techniczne

  • Wymiary: (wys. x szer. x głęb.) 14,9 mm x 314,5 mm x 221,6 mm
  • Waga – od 1,13 kg
  • Laptop jest wyposażony w procesor  Intel® Core™ i7 vPro® 11. generacji oraz kartę graficzną Intel® Iris® Xe
  • Pamięć: do 32 GB pamięci LPDDR4x, oraz do 2 TB na dysku PCIe SSD 4. generacji
  • 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości do 3840 x 2400 pikseli i 500 nitów z certyfikatem redukcji światła niebieskiego TÜV Rheinland
  • Liczne wejścia: 2 gniazda Thunderbolt™ 4, 2 gniazda USB-A 3.2 Gen 1, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, port HDMI 2.0. Możliwy jest również wariant z gniazdem na kartę nano SIM
  • Dopasowana kolorystycznie klawiatura z szerszym, 110-milimetrowym panelem dotykowym, odporna jest na zalanie oraz posiada białe podświetlenie LED

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9fot. materiały prasowe Lenovo

Podsumowanie

ThinkPad X1 Carbon 9. generacji to niezwykle wydajny laptop, któremu niestraszne są długie godziny intensywnej pracy. Dzięki wyróżniającej się węglowej pokrywie, z pewnością zwrócisz uwagę swoich kontrahentów na spotkaniach biznesowych.