[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Land Rover Discovery Sport: większy, lepszy, szybszy

Land Rover jest w ofensywie – co sezon nowy model. Teraz przyszedł czas na Discovery Sport, czyli auto, które będzie najbardziej masowym ze wszystkich Land Roverów. Oto nowa gwiazda aut segmentu SUV.

fot. Juliusz Szalek
Ci, którzy rozeznają się w niuansach nazewnictwa modeli Land Rovera, będą wiedzieli, że Discovery Sport to w prostej linii następca Freelandera. Zmiana nazwy to tylko polityka; ważniejsze jest to, że „Disco” Sport rzeczywiście wnosi wiele nowego.

Kabina jest świetnie zaprojektowana i ma – to nowość – układ siedzeń typu „5+2”, absolutnie unikatowy w SUV-ach tej wielkości. Do napędu służą benzynowy silnik 2.0 turbo (240 KM) oraz turbodiesel 2.2 (150 lub 190 KM), które za drobną dopłatą mogą współpracować z ultranowoczesnym, 9-biegowym automatem.

REKLAMA

Napęd jest oczywiście przekazywany na cztery koła, a do kompletu „Disco” Sport ma zestaw systemów wspomagających jazdę w terenie. Land Rover wylicza parametry terenowe nowego modelu, z których największe wrażenie robi na nas tzw. głębokość brodzenia, wynosząca aż 60 cm. Oznacza to, że auto potrafi pokonać kałuże, w których koła toną niemal w całości. A także to, że drzwi są wyposażone w specjalne uszczelki...

Jedyna wada jest taka, że Land Rover ceni się raczej wysoko. Jeśli jakimkolwiek wyznacznikiem miałyby być ceny w Anglii, to Discovery Sport będzie wyraźnie droższy od rywali typu BMW X3 czy Audi Q5 – przewidujemy cenę na pozmie 170 tys. zł.

1. Kabina

Klasyczna, w świetnym stylu Land Rovera, prezentuje się znakomicie, zwłaszcza z dwutonowym wykończeniem.


fot. Juliusz Szalek

2. Detale

Discovery Sport nie będzie tani, ale też jest dopracowany, jak na samochód z półki premium przystało. Wystarczy spojrzeć na detale.

fot. Juliusz Szalek

Autokonkurenci

1. BMW X4

Mniejszy brat X6 jest „lajfstajlowym” konkurentem Land Rovera. Ogromną zaletą są silniki – najbardziej dynamiczne i jednocześnie ekonomiczne w klasie – oraz układ jezdny. Do wyboru jest aż sześć wersji silnikowych (184- -313 KM). Ceny – od 188 tys. zł.

fot. Juliusz Szalek

2. Volvo XC60

Powody popularności XC60 można długo wyliczać: znakomity komfort, fantastyczne fotele czy jedna z najlepszych kabin wśród SUV-ów. Do napędu służy aż 7 silników (136-304 KM), a cennik rusza od 134 tys. zł za wersję z napędem na przednie koła.  

fot. Juliusz Szalek

MH 10/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij